Бакинська влада, зважаючи на пильну міжнародну увагу до подій у країні та негативний висновок ОБСЄ щодо демократичності виборів і перешкоджання прихильникам опозиції мітингувати, вирішила теж зробити кілька мудрих тактичних кроків для послаблення суспільної напруги. Зокрема, чи не вперше влада дала дозвіл на проведення опозиційного мітингу (раніше вона їх одразу розганяла), та ще й для додаткової демонстрації своїх нібито щирих намагань провести чесні вибори скасувала їхні результати в обох округах, де з масовими порушеннями перемогли кандидати від пропрезидентської партії.
Хоча, звісно, від усіх своїх звичок одразу, навіть для тимчасової «показухи», бакинська влада відмовитися не змогла. Напередодні оголошених опозицією акцій протесту правоохоронці оточили офіси блоку «Свобода» та редакції опозиційної газети, при цьому обшуковували усі автомобілі, які проїжджали поряд. Однак усередину офісів силовики не заходили. МВС пояснювало свої дії намаганням запобігти ймовірним провокаціям. Натомість опозиціонери це сприйняли як тиск на громадян, щоб ті перелякалися і мітингів не влаштовували.
У середу в обід врешті-решт почали з'являтися перші повідомлення про вуличну активізацію опозиціонерів. Окрім блоку «Свобода», на демонстрацію вийшли і представники блоку «Нова політика», які раніше багато критикували своїх опозиційних колег і тому йшли на вибори окремо.
Свою ходу під помаранчевими і червоними прапорами вони почали від однієї з центральних станцій метро і до головної площі Баку — площi Свободи. Саме там два роки тому після президентських виборів силовики жорстоко розправилися із зародками революції.
На час здачі матеріалу до друку жодних тривожних сигналів з Баку не надходило.