Уряд зробив спробу консолідуватися, включно з керівниками облдержадміністрацій, проявити таким чином дієвість вертикалі виконавчої влади. Йшлося не тільки про підсумки роботи з початку року, а й про пріоритетні напрями програми соціально-економічного розвитку країни на 2006 рік. Не випадково участь у засіданні брали, крім регіональних керівників, Президент і Голова Верховної Ради. До речі, вперше за часів прем'єрства Юрія Єханурова здійснювалася пряма трансляція урядового засідання до кабмінівського прес-центру, інтригу «в реальному часі» посилювала обіцянка замінити на засіданні уряду низку голів облдержадміністрацій. При цьому секретар РНБО Анатолій Кінах нагадав, за якими критеріями «відділятимуть» зерна від полови.
З доповіді міністра економіки Арсенія Яценюка, який розпочав своїм виступом засідання, стало зрозуміло, що макроекономічні показники виглядають невтішно. Зростання ВВП у цьому році в обсязі 4 відсотки навряд чи відбудеться, зазначив міністр, він нагадав, що за підсумками 9 місяців цей показник становив лише 2,8 відсотка, а рівень інфляції до кінця року може сягнути 11 відсотків (за 9 місяців — 7,1 відсотка). Міністр економіки запевнив, що потрібно вкластися в однозначну цифру показника інфляції, однак заходів лише одного Нацбанку України для цього недостатньо. У перехідній економіці, за словами Арсенія Яценюка, класичні моделі втримування інфляції не спрацьовують. Необхідно, зазначив він, аби держава здійснювала для стримування інфляції товарні інтервенції, чого, всупереч обіцянкам, не було зроблено.
Крім того, міністр звернув увагу на збільшення залежності української економіки від імпорту — темпи його зростання у 4 рази перевищують ріст експорту. Він також нагадав, що темпи надходжень платежів від імпорту знизилися до рівня січня цього року. Це, за словами експертів, означає лише одне — збільшення тіньового імпорту. Водночас викликає тривогу, що за 9 місяців поточного року конкурентоспроможність українського експорту зменшилася на 14 відсотків. І це на тлі сподівань України найближчим часом увійти до СОТ. З огляду на ці та інші чинники Міністерство економіки запропонувало свої тези до проекту Програми соціально-економічного розвитку країни на 2006 рік, які акцентують на двох стратегічних цілях — підвищення конкурентоспроможності українських товарів на зовнішніх ринках і ефективність соціально-економічного розвитку. До того ж пан Яценюк назвав шiсть пріоритетних напрямів цього розвитку: стабільність, поступовість і визначеність змін податкового законодавства, забезпечення видатків розвитку, капіталізація державних банків, підтримка Державної іпотечної установи, пошук нових ринків збуту української продукції і удосконалення державної допомоги аграрному сектору.
Соціальна складова урядової політики, як випливає з виступу міністра праці Івана Саханя, набула більшої визначеності. Насамперед ідеться про формування Пенсійного фонду. Міністр заявив, що диспропорція між темпами зростання зарплат і темпами зростання пенсій спостерігатиметься аж до 2008 року. Тобто лише через три роки економіці вдасться відновити нормальний баланс, який має бути при виплаті пенсій із фонду соціального страхування, тобто із зарплат, а не безпосередньо із держбюджету. Iван Сахань наголосив, що цього неможливо добитися без легалізації зайнятості.
Вперше виступи «губернаторів» обмежили до 5 хвилин, що було для них досить незвичним. Схоже, регіональним керівникам, як і раніше, дуже важко відійти від шаблону у своїх виступах, сформулювати конкретні завдання для області, позбутися прохальних ноток і, зрештою, лестощів на адресу керівництва держави. Зрештою, це не так просто — здійснити прорив в урядовій політиці на користь формування справді національної програми розвитку. Уряду Єханурова поки що вдається, так само, як і попереднім складам уряду, лише гасити «пожежі». Тож, як зазначалося, єдиним сектором економіки, в якому справді відбувається реформування, залишається міністерство фінансів — доходи держбюджету, за словами Віктора Пинзеника, за 10 місяців цього року зросли на 63 відсотки при плані 52. Чи вдасться уряду реалізувати хоча б частину завдань програми соціально-економічного розвитку, покаже другий квартал 2006 року — саме тоді, як зазначив Арсен Яценюк, країна відчує на собі, що таке залежність від «імпортної голки».