Не знав мешканець селища Кушугум В’ячеслав Єрмохін, що його прозаїчне бажання «передислокувати» на маминому городі туалет спричинить появу у селищі великої групи військових. Копаючи з товаришем яму, на глибині двох метрів кушугумець наштовхнувся на щось металеве. «Спершу ми думали, що це газовий балон, — каже пан Єрмохін. — Але обчистивши знахідку лопатою, зрозуміли, що то бомба».
Начальник облуправління МінНС Володимир Міланенко каже, що операцію із знешкодження небезпечної знахідки почали 7 листопада, але iз сутінками були змушені припинити. За словами начальника інженерної служби Мелітопольського аварійно-рятувального загону № 4 Сергія Катриченка, «це фугасна 500-кілограмова авіабомба німецького виробництва. У випадку вибуху радіус тотального знищення — 400 метрів, розльоту осколків — до двох кілометрів. Будемо вивозити. Піротехніки запевняють, що не вибухне, однак стовідсоткової гарантії, звісно ж, ніхто не дасть. Певні ми в одному: усі детонатори бомби знайдено, першим — боковий».
Проблема в тому, що бомбу «викопали» у центрі села. Як повідомила вчора «УМ» заступник сільського голови Наталя Бережна, у зоні ймовірного враження опинилося 727 будинків, а це близько двох тисяч селян. У понеділок усіх попередили про вівторкову евакуацію з центра Кушугума на його околиці («Ховатися людям ніде, у нас є хіба що школа, але там і дітлашні вистачає, близько 600 учнів»). Учора зранку сільвиконком організував подворовий обхід, аби хтось не ризикнув зостатися.
Учора ж черговий облуправління МінНС повідомив мені, що опівдні авіабомбу почали транспортувати до місця знешкодження, а близько 15.00 її успішно знешкодили.
Старожили Кушугума пригадали, що у 1943 році німці бомбували залізницю, прокладену поряд із селом, і кілька авіабомб тоді так і не розірвалися; на городі ж у Єрмохіних підняли тільки одну з них. Пошуки решти будуть організовані цими ж днями.