Україна на шляху до спрощеного візового режиму для в'їзду наших громадян до країн-членів Євросоюзу просунулася на один великий крок. Рада Європейського Союзу із загальних справ і зовнішніх відносин нарешті видала Європейській комісії мандат на проведення з нашою державою переговорів про спрощення візового режиму. Як повідомила прес-служба представництва Єврокомісії в Україні, планується, що двосторонні переговори будуть розпочаті в листопаді.
А як передбачає глава місії України при ЄС Роман Шпек, закінчитися вони можуть вже до травня-червня наступного року. Він пояснив, що в проекті мандата ЄК на ведення переговорів із даного питання вже були закладені основні моменти, на яких наполягає українська сторона, і цей проект схвалений. «Ми налаштовані на завершення переговорів, а не на сам процес», — цитує українського дипломата «Інтерфакс-Україна».
Учора речник МЗС України Дмитро Філіпчук наголосив, що українська сторона готова негайно розпочати переговори щодо укладання відповідної угоди про спрощення візового режиму. Додамо, що від неї Україна очікує чимало, зокрема, встановлення єдиних спрощених процедур розгляду візових заяв для українських громадян консульськими установами держав-членів ЄС, скорочення переліку супровідних документів, необхідних для отримання віз, y тому числі скасування запрошень. Також МЗС хоче, щоб угода передбачила уніфікацію і скорочення терміну розгляду візових заяв, а з огляду на запровадження Україною безвізового режиму для громадян «євросоюзівських» держав, щоб ці заяви розглядалися безкоштовно для певних категорій українців, а при можливості — й для всіх наших громадян. «Хотіли би запровадити практику видачі багаторазових довготермінових віз терміном на п'ять років для окремої категорії громадян-студентів, журналістів, науковців, діячів культури, спорту, мистецтва тощо. Підвищити транспарентність розгляду подачі візових заяв, зокрема передбачити процедуру апеляції у випадку відмови посольством видачі візи», — продовжує перелік очікувань Дмитро Філіпчук. Також українська сторона запропонувала передбачити безвізовий порядок в'їзду і короткотермінового перебування для окремих категорій громадян. Речник МЗС нагадав, що паралельно з переговорами про спрощення візового режиму триватимуть і надалі консультації про укладaння угоди про реадмісію. Зауважимо, що повернення нелегальних українських мігрантів додому є важливим фактором для успішного завершення переговорів щодо спрощення візового режиму.