На п'ятий день свого перебування в Україні американський мільярдер, відомий філантроп і засновник Інституту відкритого суспільства Джордж Сорос зустрівся з журналістами в агентстві УНІАН. Він завітав до Києва у складі делегації Міжнародної групи із запобігання криз. А вона, ця група, як повідомив гість, зібралася в українській столиці на своє засідання за запрошенням Віктора Пінчука, який входить до правління інтернаціональної структури. Її членами є також Григорій Явлінський, Уеслі Кларк, Емма Боніно та інші відомі економісти, фінансисти і політики. Президент України провів перемовини з правлінням цієї групи. Як повідомила прес-служба Президента України, Віктор Ющенко розповів членам правління антикризової групи про політичну картину, що склалася в Україні напередодні чергових парламентських виборів, назвав її особливою.
Учора журналісти намагалися розпитати у пана Сороса про деталі цих перемовин, але майже нічого не добилися. З приводу наступних парламентських виборів у нашій країні Джордж Сорос заявив: «Я вважаю, що в Україні відбудуться прямі, відкриті вибори. Що ж до застосування адмінресурсу, то, сподіваюся, його триматимуть під контролем». На прохання висловити свою думку щодо позицій долара мільярдер зазначив, що не знає, як складається ситуація на валютному ринку України. На запитання, яких криз слід очікувати в Україні, Джордж Сорос відповів: «Я радий сповістити, що Україна не стоїть на порядку денному антикризової групи».
Журналісти поцікавилися, як оцінює гість діяльність уряду на чолі з Юрією Єхануровим, однак у пана Сороса, за його словами, було надто мало матеріалу для такого судження. Водночас вдалося дізнатися, якої думки він про Прем'єр-міністра Юрія Єханурова. «Я знаю його впродовж десяти років — від того часу, як він очолював Фонд держмайна. Пана Єханурова відзначає порядність і стратегічне бачення економічних проблем, — зазначив мільярдер, — тож я належу до кола його шанувальників». Пан Сорос схвально відгукнувся про приватизацію «Криворіжсталі», зауваживши, що ця процедура, яка відбувалася дуже прозоро, стала добрим сигналом для інших інвесторів. З приводу вступу до СОТ сказав, що підтримав би цей крок Української держави, але, мовляв, має дуже слабкий вплив на уряд Австралії, яка опирається цьому наміру. Що ж до ставлення ЄС до нашої країни, то пан Сорос вважає, що воно поліпшилися, проте співтовариство наразі переживає внутрішню кризу.
Гість зауважив, що його здивувало, чому до нього не звернулися з традиційним запитання: чи не він, мовляв, керує українським урядом і чи не фінансував Помаранчеву революцію. Мільярдер заявив, що до будь-яких революцій ставиться негативно. Натомість він радить владі вдаватися до конструктивних рішень і конструктивних дій. А Помаранчева революція, на його переконання, лише створила можливість для оновлення суспільства, і цим, власне, і має намір скористатися заснований паном Соросом Фонд «Відродження», який працює в нашій країні. Філантроп повідомив, що збільшив річний бюджет Фонду до 5,5 мільйона доларів і що від цього дня ця установа розпочинає нову програму. В ній робиться наголос на таких питаннях, як: верховенство права та судова реформа, євроінтеграція, створення корпорації суспільного мовлення, свобода інформації, незалежне тестування для вступу у вузи.
З приводу суспільного мовлення Джордж Сорос провів зустріч із главою секретаріату Президента України Олегом Рибачуком, і співрозмовники, як повідомляє «Українська правда», дійшли згоди, що Закон «Про систему Суспільного телебачення і радіомовлення України» має бути якнайшвидше ухвалений.