Глава держави констатував, що з наближенням рiчницi Помаранчевої революцiї «перед кожним із нас — тими, хто стояв на різних Майданах міст і селищ України, постають питання: як змінилася країна за рік, що минає? Які кроки будуть далі? Якою стала влада і чи вірні ми ідеалам Майдану?». І дав на ці запитання свою відповідь.
«Думаю, головним надбанням 2005 року стала свобода, — зазначив Президент. — А головною зміною у владних коридорах стало усвідомлення того, що джерелом влади є народ. Виборець, який рік тому переконливо довів, що саме він обирає своїх лідерів. Уперше українці мають владу, яка чітко усвідомлює, що вона повинна чути своїх громадян і звітувати перед ними за кожен свій крок. Для мене надзвичайно важливим є діалог з вами».
Саме тому Віктор Ющенко хоче, аби народ, себто ми з вами, розумів і підтримував дії влади та логіку започаткованих нею реформ. Тож у своєму радіозверненні Президент говорив про ті проблеми, які, за його словами, найчастіше порушують у своїх листах (їх на адресу президентської приймальні щодня надходить близько 800) люди. В.Ю. нагадав, що влада, визначивши рік тому головним своїм завданням «забезпечити гідне життя кожної людини, стабільність і розвиток нашої держави, авторитет України у світі», послідовно рухається в цьому напрямі. Зокрема, підвищує пенсії й робитиме це надалі. «Планується, що з першого січня 2006 року мінімальна пенсія становитиме вже 350 гривень, а до кінця року сягне 400 гривень», — повідомив Президент. І наголосив, що якщо головним завданням бюджетної політики 2005 року була політика захисту найбідніших, то для того, аби економіка могла розвиватися, бюджет 2006-го повинен стати бюджетом не проїдання, а розвитку.
А сприяти розвитку нашої економіки, зокрема, буде вступ України до Світової організації торгівлі. «Тема СОТ — знаю це й з ваших листів — дуже заполітизована, — вважає глава держави. — Я стверджую, що вступ до СОТ — це шанс отримати визнання на світових ринках, це можливість стати сильною країною, яка забезпечить добробут своїм громадянам, це намагання бути конкурентними». Ющенко нагадав, що СОТ наразі об’єднує 148 країн і майже вся світова торгівля здійснюється в рамках цієї організації. Поза нею залишається «менше п'ятої частини країн світу». «СОТ — це чіткі правила, за якими живе цивілізований світ. Вони вимагають від нас ефективності, конкурентоспроможності і швидкості. Якщо ми не гратимемо за правилами, це дозволить іншим грати проти нас, але вже без правил», — сказав В.Ю. й зауважив, що Україна щороку втрачає мільярди доларів через антидемпінгові розслідування в різних країнах світу. Тоді як «вступ до Світової організації торгівлі на 10% збільшить доходи України від торгівлі з іншими країнами, український товаровиробник матиме ширший доступ на світові ринки, не боятиметься, що його товари раптом заарештують, піддаватимуть принизливим перевіркам, обкладатимуть додатковими поборами». «Щорічне зростання ВВП унаслідок приєднання до СОТ збільшиться на 1,9%. Це — додаткові робочі місця, зарплати і пенсії», — пояснив Президент, зазначивши, що проблема виробників не стільки в тому, як виробити конкурентний товар, як у тому, де його реалізувати. І саме завдяки вступу до СОТ ми зможемо значно розширити присутність українських товарів на світових ринках. Окрім того, наголосив Віктор Ющенко, «приєднання України до світового елітарного клубу — це важливий сигнал для інвесторів».
Торкнувся Президент і резонансного продажу «Криворіжсталі», зазначивши, що цей аукціон став «серйозним успіхом нового уряду в поверненні довіри інвесторів до України». «Моя команда довела, що вона виконує передвиборчу програму. Рік тому я обіцяв, що ми повернемо державі «Криворіжсталь», а потім в умовах прозорого конкурсу проведемо повторну приватизацію, яка принесе рекордну суму в український бюджет. Сьогодні створена робоча група, яка працює над планом оптимального використання коштів, отриманих від приватизації. Мільярди гривень мають піти на проекти розвитку. Серед пріоритетних проектів — сфера енергозбереження, кредитування сільського господарства, будівництво нових мостів і метро, проекти у сфері комунального господарства, високі технології».
Цей успіх окрилює, а «увага інвесторів свідчить, що зростає довіра до ділового клімату в Україні». Нас, за словами Президента, «сприймають як стабільного і надійного партнера, від нас більше не чекають непередбачених заяв чи різких поворотів, і вступ до СОТ лише закріпить довіру» та «забезпечить приріст іноземних інвестицій щонайменше у 500 мільйонів доларів на рік».
В.Ю. нагадав, що сьогодні всі наші сусіди або вже є членами Світової організації торгівлі, або рухаються туди пришвидшеними темпами, тому й нам баритися не слід. І якщо хтось побоюється, що вступ до СОТ і відкриття ринків нашкодить національному виробнику, то дарма: «Забезпечення національних інтересів та захист вітчизняного виробника є пріоритетом для уряду — саме з цих позицій ми ведемо переговори з країнами-учасниками СОТ».
Що ж до строків імовірного приєднання України до цієї такої потрібної нам організації, то, як зазначив глава держави, «ми залишаємося оптимістами» щодо вступу в СОТ ще цього року. Хоча, звісно, Верховна Рада дещо забарилася (наразі залишається ухвалити ще 8 потрібних для цього законів), і «якби ми взяли потрібний темп ще на початку року, то Україна вже користувалася б перевагами системи СОТ». А якщо врахувати, що «аби пройти всі технічні процедури вступу до СОТ, потрібні місяці», час на даному етапі працює проти нас. Але однаково «зараз ми на фінішній прямій і маємо шанс вчасно пройти всі етапи, що дасть можливість нашим партнерам прийняти позитивне рішення. Головне — докласти максимум зусиль для досягнення мети».