Часто кажуть, що вибори починаються вже наступного дня після завершення виборів попередніх. Однак подібний підхід узялися спростувати обласні осередки політичних партій у Донецькій області. Адже спеціальне дослідження, яке в жовтні провела обласна організація Комітету виборців України, засвідчує, що підготовка до парламентських виборів 2006 року тут поки дуже нагадує лежачий камінь.
Першопричиною подібної позиції майже половина керівників місцевих парторганізацій, як завжди, називають відсутність належного фінансування. Саме за подібних умов деякі осередки не мають ні власних офісів, ні партійних газет. Однак на тлі такого зубожіння донецькі партійці казково багаті іншим — уявленнями про власні перспективи. Приміром, коли фахівці КВУ підрахували всі відсотки, що їх сподіваються отримати на виборах тутешні партії, вийшла чудернацька цифра — 173! Тобто замість вивчення реального рейтингу донецькі партійці поки тільки відчутно переоцінюють свої перспективи.
А що стосується того ж рейтингу, то, як свідчить опитування, проведене КВУ теж у жовтні, поза конкуренцією традиційно залишається Партія регіонів — 61 відсоток. Про солідний відрив ПР від конкурентів свідчить такий факт — у Прогресивної соцпартії, яка перебуває на другій позиції, — лише якихось 9 відсотків.
Цікаво, що на солідний рейтинг опозиційної ПР, на думку пересічних донеччан, нині найбільше працює... нинішня влада. Особливо це стосується свіжоспечених «помаранчевих» безпосередньо в області. І, зрештою, нітрохи не дивно, що за провладну структуру «Народний союз «Наша Україна», за результатами опитування, наприкінці жовтня були готові проголосувати всього 3 відсотки донеччан. Хоча, звісно, лідери НСНУ, зазираючи в березень наступного року, багатіють думкою про зовсім іншу, значно більшу цифру. Однак на чому базується подібна упевненість, поки залишається загадкою.