Візит російського президента Володимира Путіна до Києва відкладений. Це вчора підтвердив міністр закордонних справ України Борис Тарасюк. Щодо причини цієї затримки Тарасюк промовчав, водночас запевнив, що надалі ведуться «інтенсивні консультації» з приводу дати здійснення візиту. Нагадаємо, раніше візит мав відбутися наприкінці жовтня.
Планувалося, що під час зустрічі двох президентів у Києві буде підписана угода про спрощений порядок перетину україно-російського кордону мешканцями прикордонних областей. Також проробляли інші документи, зокрема глави держав мали схвалити план дій комісії «Путін — Ющенко». Учора Тарасюк заспокоїв, що, «незважаючи на те, що візит не відбувся, президенти погодили в заочному режимі базові документи». «А саме: підписали у Києві й Москві регламент діяльності міждержавної комісії «Ющенко — Путін», у результаті це відкрило шлях для формування органів цієї комісії», — сказав міністр, запевнивши, що найближчим часом ці органи будуть сформовані.
Зауважимо, що деякі оглядачі пов'язують відтермінування візиту Путіна з політичною особливістю україно-російських стосунків. Дехто навіть припускає, що приїзд Путіна для нього означав би підтримку дій української влади, яка часто робить кроки, які суперечать російським інтересам в Україні. При цьому, за запевненнями Тарасюка, згідно із домовленістю Путіна та Ющенка, в Україну найближчим часом має приїхати глава російського уряду Михайло Фрадков. Однак приблизної дати візиту він не назвав.
Паралельно МЗС активно готується до проведення у Києві установчої зустрічі Форуму «Спільноти демократичного вибору». Нагадаємо, що ініціатива утворення цієї Спільноти належить президентам України та Грузії — з метою спільними зусиллями країн Балтійсько-Чорноморсько-Каспійської дуги зміцнювати демократію в цих регіонах. Відповідаючи на запитання «УМ», Борис Тарасюк повідомив, що на сьогодні на запрошення взяти участь у Форумі відгукнулися п'ять країн (Румунія, Литва, Естонія, Македонія, Грузія) і Генсек ОБСЄ. Загалом запрошено понад двадцять країн регіону і цілу низку міжнародних організацій, серед яких Євросоюз, ООН, НАТО тощо.
Очевидно, що на першому дні Форуму, який відбудеться 1-2 грудня, таки слід очікувати багато європейських політиків, зважаючи на те, що зустріч Спільноти організатори вирішили провести у той же час, коли у Києві відбуватиметься саміт «Україна-ЄС». Отож учасники саміту будуть запрошені на вечірнє засідання Форуму. Під час проведення офіційної частини Форуму буде підписано заключну декларацію, проект якої зараз перебуває на стадії погодження. Наступними кроками Спільноти стануть проведення таких Форумів навесні — у Бухаресті, влітку — у Вільнюсі та у вересні — в Тбілісі.