Попри скажений вітер і холоднечу, висоту біля села Чапаївка «взяло» понад тисячу бажаючих стати свідками ритуалу перепоховання. Обабіч величезного дерев'яного хреста на висоті викопано дві братські могили, на двадцять п'ять домовин кожна. А в кожній труні — останки 9—10 воїнів. «Ми пам'ятаємо про вас» — викарбувано на невеличкій гранітній стелі, яку, за словами голови Токмацької райдержадміністрації Дмитра Мицака, селяни облаштували на власні кошти. Поруч велика гранітна брила, яка застерігає: «Не будіть; їх примирила земля». Примирила 472 воїнів. Однак на 50-ти невеликих хрестах, доставлених з Янцівського гранітного кар'єру, була змога викарбувати лише чотири прізвища: Даценко І. М., Мажаров П.(чи Л.) С., Острик А.Т і Сокологорський А. К.
Крім родичів Івана Даценка, на перепоховання приїхали і дві доньки Сокологорського. Люба і Ліда не пам'ятають батька, бо на момент його призову з Новоспасівки (нині село Осипенко) їм було по кілька років. Зате пам'ятають, як чекала свого Андрія з фронту Катерина Лаврентіївна (98-річна жінка не мала сил дістатися до місця поховання; доньки кажуть: дасть Бог здоров'я, то влітку організують зустріч мами з батьком — вона ж бо так більше і не виходила заміж — усе чекала на чоловіка, який «пропав безвісти»). Як встановили особу Андрія Сокологорського? Заступник командира пошуковців Олександр Камаєв розповів, що місцевий пастух показав на місцину: «В цій ямці мають бути солдати». Розкопавши, підняли наверх останки 43 бійців. На одному з ножів з-під знятого окисленого шару з'явилося прізвище: «Сокологорський А. К.». Бердянський військкомат родичів знайшов швидко. Земляки Сокологорського кажуть, що з «Новоспасівки тоді взяли півсела, і, мабуть, усі тут i поклали свої голови».
Анатолій Гриценко зауважив, що війна не завершилася у 1945-му; про це можна говорити тільки тоді, як буде захоронений останній солдат. «Я б хотів, аби війна нас об'єднувала, — сказав міністр. — У питаннях відзначення і воїнів УПА, які воювали в західній частині нашої держави, і радянських воїнів. Усіх треба пам'ятати з почуттями вдячності солдату». Пан Гриценко певен, що мільйони людей у 40-х роках гинули через недбалу підготовку армії («На цій землі у бій ішли з однією гвинтівкою на десятьох!»).
Взимку, як розповів голова Запорізької ОДА Юрій Артеменко, пошуковці займатимуться розвідкою, а з весни почнуть новий етап експедиції — встановлення місця поховання 319 розстріляних бійців жіночого штрафбату. Перепоховання відбудеться поруч, на цій же висоті.