Помаранчевий звіт зі знаком «плюс»

01.11.2005
Помаранчевий звіт зі знаком «плюс»

Черкаський майдан через рік після виборів. (Фото автора.)

      Минулої п'ятниці майдан перед Черкаською облдержадміністрацією знову став помаранчевим. Сюди зійшлися не тільки мешканці обласного центру, а й з'їхалися представники з усіх районів області. Як і рік тому, народ був у жовтогарячих шарфиках і тримав у руках оранжеві прапори (цього разу — переважно партії «Народний союз «Наша Україна»). Навіть холодна погода та раптовий мокрий сніг нагадали людям про революційні події минулого року. Тільки цьогоріч маніфестанти вже не виборювали, а слухали. Черкаська влада вирішила першою в Україні публічно відзвітувати про те, що їй вдалося зробити за рік після президентських виборів.

      «Цим звітом ми хочемо ще раз засвідчити: ми пам'ятаємо про сутність розмов та обіцянок, які висловлювали людям у ході виборчої кампанії 2004 року. У нас є про що звітувати. Ми відкриті до діалогу з кожним громадянином, з кожною політичною силою, аби цей діалог переріс у співпрацю», — з такого звернення почав свій виступ на спеціально облаштованій сцені голова Черкаської обладмiнiстрацiї Олександр Черевко. Він повідомив, що в області з початку цього року вдалося створити 25,5 тисячі робочих місць (це один із найкращих показників по Україні), зменшивши таким чином рівень безробіття. Це означає, що люди не подалися за кордон шукати кращої долі, а залишилися на рідній землі.

      Ми усвідомлюємо, наголосив черкаський «губернатор», що забезпечення високого рівня життя можна досягти створенням нових робочих місць. Така робота здійснюється на Черкащині завдяки розвитку малого та середнього бізнесу, а також реалізації великого проекту, такого, як будівництво у Черкасах корпорацією «Богдан» автомобільного заводу, що дозволить упродовж двох наступних років залучити в область 200 мільйонів євро інвестицій та створити 6 тисяч робочих місць. До речі, вже у березні наступного року там, на складанні вантажівок, за словами пана Черевка, працюватиме більше тисячі робітників, ще 2 тисячі черкащан матимуть змогу одержати роботу на швейній фабриці, будівництво якої невдовзі також розпочнеться.

      Показником покращення загального добробуту, стверджував на майдані «губернатор», є також те, що банківські вклади населення на Черкащині зросли на 40 відсотків і складають тепер 1 мільярд 400 мільйонів гривень. А про те, що соціально-економічний розвиток області є успішним, що закладено добрі підвалини на майбутнє і вони незворотні, можуть свідчити обсяги промислового виробництва, які за рік нинішній складуть загалом 6,3 млрд. грн. — це більше, ніж у 1991 році, коли промисловий комплекс Шевченкового краю сягав свого пікового рівня. За рахунок нарощування виробництва цукру в жовтні місячний обсяг виробництва на Черкащині зросте до 700 мільйонів гривень.

      Цікаво, що приріст інвестицій в економіку Черкаської області є втричі більшим, аніж у цілому по державі, і становить 1 млрд. 350 млн. грн.

      «Цього року в області зросло поголів'я свиней на 53 тисячі, на 1,5 млн. більше стало птиці. Вже наступного року на Черкащині буде введено у дію п'ять комплексів з відгодівлі свиней, які вже за рік дадуть приріст поголів'я до 100 тисяч», — підкреслив черкаський голова.

      Олександр Черевко звернув увагу і на ті проблеми, з якими обласна влада поки не впоралася. Мається на увазі заборгованість із зарплат, незадовільні темпи росту оплати праці, інвестиції у житлове будівництво.

      Разом із керівником виконавчої влади регіону зі сцени на майдані до людей звернувся й голова Черкаської обласної ради Віктор Павліченко. Він зазначив, що нині на Черкащині «виконавча гілка влади служить народові, а не навпаки». За його словами, цей звіт влади перед черкащанами «не просто перший, а й чесний».

      А нардеп Олексій Малиновський, який очолює в Черкаській області обласний осередок Соціалістичної партії, наголосив, що соціалісти готові зробити все від них залежне, щоб допомогти черкаській владі втілити у життя передвиборчі гасла Президента.

      «Напиши на піску те, що зробив, але викарбуй на камені те, що отримав. Владу ми отримали з рук Президента за вашої, черкащани, підтримки. Ми зробимо все, щоб виправдати вашу довіру», — підсумував на черкаському майдані Олександр Черевко.

Після такого звіту влади для народу співали Катя Чіллі, гурти «Танок на майдані Конго» та «Чорнобривці».

  • У Верховній Раді оголошено перерву

    Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>

  • Почати знизу

    Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>

  • Вiдставили до лiкарнi

    Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>

  • «УДАР» коліном

    Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>

  • Морозу відріжуть зв'язок,

    Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>