У неділю маємо нагоду поспати на годину довше. Оскільки 30 жовтня о четвертій ранку на території України скасовується літній час. Простіше кажучи, стрілки своїх годинників треба перевести на одну годину назад.
Такі маніпуляції з годинниковими стрілками у світі проводять ще з 1883 року — тоді літній час впровадили США, а в 1884 році цю ідею підхопили європейські країни. Як зазначає прес-служба Держстандарту, нині літнім часом користуються всі країни Європи (за винятком Ісландії). Навіщо? Аби максимально ефективно використовувати сонячне світло й економити електроенергію. Україна приєдналася до світового співтовариства, яке продовжує жити за літнім і зимовим часом, у 1996 році. Така «годинникова» синхронізація необхідна для уникнення плутанини на транспорті, в банківських і енергетичних системах, лініях міжнародного зв'язку тощо.
До речі, повернення до зимового часу ніяким чином не сприяє економії електроенергії. Переводять стрілки лише для того, аби взимку люди не вставали набагато раніше сходу сонця, що не надто сприяє самопочуттю. Тобто нас просто повертають у звичний біологічний ритм життєдіяльності.
До речі, цьогоріч Грузія відмовилася повертатися до зимового часу і вирішила жити за літнім. Таким чином з 1930 року жила й Країна Рад, яка встановила «декретний» час, тобто перевела навесні годинники вперед і не поверталася до цього питання впродовж багатьох років. Скасували його лише у 1981 році — тоді Радянський Союз разом з усім світом почав бавитися у зимовий та літній час.