Розв'язати проблему торгівлі з тротуарів заповзялися ужгородські податківці. Адже власники ринків, біля яких зазвичай розташовуються нелегальні тротуарні торговці, не можуть і не мають права нічого з тим вдіяти.
Харчі, якими торгують на тротуарах, не піддаються належному санітарному контролю. Тож ужгородцям пропонують товар, може, дешевший, але часто неякісний.
Наразі на 17 ужгородських ринках офіційно зафіксовано 2578 торговельних місць. Проте всі ці ринки наповнено лише на 77,8 відсотка — 571 місце офіційно не функціонує. Водночас просто за межами легальних базарів вирує нелегальна торгівля. Податківці твердять, що цю торгівлю можна злегалізувати, змусивши тротуарних торговців реєструватися і, відповідно, сплачувати ринковий збір — ринкові, біля якого вони торгують.
До речі, цього року податківці, перевіряючи правильність сплати ринкового збору в Ужгороді, віднайшли 84 порушення правил торгівлі. Найбільшими штрафами покарано комунальне підприємство «Ринок» (3740 гривень), підприємство «Альбіон» (2890 гривень) та товариство «Новий ринок» (1870 гривень).
Ринковий збір є платою за право займати місце для торгівлі на території ринку. Та більшість людей — приміром, літніх селян — спонукає торгувати з тротуарів аж ніяк не бажання обдурити державу, а нестача грошей. Вулична нелегальна торгівля є одним зі способів виживання. Можливо, варто не змушувати стареньких бабусь краяти зі своїх невеликих статків ще й гроші для податкової інспекції, а створити декілька спеціально пристосованих невеликих муніципальних ринків, де б контроль за якістю беззастережно був, а ринкові збори продавці-пільговики не сплачували.