Міськвиконком міста Острог, що на Рівненщині, несподівано виграв державний грант на Всеукраїнському конкурсі проектів комунального господарства в галузі енергозбереження. Це дозволить повністю електрифікувати містечко впродовж наступного року. Відтепер острожанам заздритимуть навіть мешканці обласного центру, де можливість освітлювати всі вулиці видається казкою.
За останні декілька років увага до цього колись славного, а тепер провінційного містечка зростає. Змушує до цього насамперед відновлена після майже півтисячолітнього забуття Острозька академія. Фактично довкола двох тисяч заїжджих студентів-академіків «ОсАки» та ще кількох сотень туристів у рік, яких приваблюють руїни Острозького замку, й обертається економіка райцентру, що дедалі більше перетворюється з аграрно-промислової на торговельно-обслуговуючу. Зважаючи на це, архітектори впродовж останніх років цілеспрямовано намагалися надати оновленому Острогу рис, що вирізняли б його з-поміж інших подібних райцентрів, свідчили б про його непересічність та неповторність. І ось світло в кінці провінційного «тунелю», куди зазвичай безнадійно провалюються українські райцентри, з'явилося. Острогу спершу подарували повністю оновлену центральну частину, а тепер ще й побалують вуличним освітленням.
Загалом вартість переможного проекту — 124 тисячі гривень, з яких внесок держави складатиме 94 тисячі, решту Острозький міськвиконком має витягнути з власної кишені. Та це не засмучує міського голову Острога Тараса Пустовойта. Він переконаний, що засік міського бюджету та коштів спонсорів на благородну справу вистачить.
Подібні нововведення запроваджуються задля економії електроенергії. Ця проблема стала особливо гострою з закриттям Чорнобильської атомної електростанції. Приміром, тільки в Рівненській області за 9 місяців поточного року завдяки такій енергозберігаючій політиці вдалося заощадити понад 71 тисячу тонн умовного палива, що є, до речі, одним iз найкращих показників у державі.