Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради із забезпечення парламентського контролю за режимом державного кордону в районі Тузли запропонувала МЗС підготувати запит російській стороні — бажано у формі ноти — з проханням роз'яснити плани будівництва аміачного терміналу на Таманському півострові. Про це повідомив інформагенціям Ігор Осташ, голова згаданої комісії, після її позавчорашнього засідання за участі заступника міністра закордонних справ Олександра Моцика. Осташ повідомив, що на Тамані справді поновлено будівництво інфраструктури та під'їзних шляхів до аміачного термінального комплексу «Залiзний Рiг». Раніше, нагадаємо, телепрограма «Епіцентр» з посиланням на більш ніж достовірні джерела повідомляла, що дамба в Керченській протоці зводиться саме для забезпечення допустимого рівня хвиль біля наддорогого і стратегічно важливого для Росії аміачного терміналу.
Олександр Моцик повідомив комісії, що на останніх переговорах міністрів Грищенка та Іванова 30 жовтня «російській стороні було чітко заявлено: питання належності Тузли так само, як і лінії державного кордону в Керченській протоці, є остаточно вирішеним і не може бути предметом переговорів». Росіяни ж, повідомив п.Моцик, запропонували діаметрально протилежне — використовувати Тузлу як господарський комплекс, а розмежування провести по береговій лінії або по дну протоки, а для використання морського простору — створити спільну російсько-українську компанію. Викладена вище позиція України є незмінною, запевнив п. Моцик. Саме він учора очолював нашу делегацію в черговому раунді переговорів навколо Тузли.
Тим часом Всеукраїнська екологічна ліга (ВЕЛ) заявляє, що спорудження дамби може в найближчий час призвести до виникнення серйозної екологічної проблеми, зокрема викличе зміни в підводних грунтах, що прискорить замулення Таманської затоки. Крім того, ВЕЛ застерігає, що насипні роботи на дамбі прискорюють розмивання берегів Тузли, а також вижене з Азовсько-Чорноморського басейну багато видів риб, які приходять у ці краї на нерест. ВЕЛ закликала припинити роботи на дамбі. Спільне засідання екологів Криму та Кубані з цієї теми відбудеться 8 листопада.