На заході Німеччини на озері поблизу міста Нойвід, земля Рейнланд-Пфальц, виявлено 25 мертвих диких качок та гусей, повідомила вчора місцева поліція. Птахів доправили до спеціалізованої лабораторії у місті Кобленц, де ветеринари встановлюють, чи був причиною їхньої загибелі пташиний грип. На цьому озері перелітні птахи зупиняються на відпочинок під час перельоту на південь. У зв'язку із загрозою появи пташиного грипу, у Німеччині з понеділка наказано тримати «під домашнім арештом» усіх свійських птахів до 15 грудня, поки не закінчиться сезон міграції диких птахів. Також позавчора уряди Німеччини та Великої Британії виступили з ініціативою заборонити імпорт до ЄС диких декоративних птахів, повідомляє «Німецька хвиля».
Підстав для занепокоєння все більше. Слідом за Росією, Туреччиною, Румунією та Грецією, впродовж минулих вихідних окремі випадки захворювання на пташиний грип виявлені у Швеції та Великобританії. У Хорватії минулої п'ятниці вірус типу Н5 виявлено у загиблих диких лебедів на ставку містечка Зденчі, а вчора міністерство сільського господарства Хорватії повідомило про друге вогнище захворювання, яке виявлене за 15 кілометрів від першого — в місцевосці Нашице на сході країни.
Усе нові вогнища хвороби виявляються на Сході, звідки вона атакує Європу. На сході Китаю в провінції Аньхой 20 жовтня виявлено 2100 гусей, заражених вірусом пташиного грипу, 550 з яких уже померли. Для недопущення поширення хвороби в районі знищено 45 тисяч голів домашньої птиці. Кільце захворюваності оточує столицю Росії. Приблизно 70 курок та качок стали жертвами пташиного грипу в селищі Южний Мокшанського району Тамбовської області. Варто зазначити, що на птахофабриках Тамбовської області вирощують два мільйони голів птиці. Про миттєву реакцію говорити не доводиться, оскільки всіх виявлених на європейській частині території загиблих птахів відправляють на дослідження до єдиної спеціалізованої лабораторії, яка діє при Всеросійському науково-дослідному інституті захисту тварин у місті Юр'євець Володимирської області. Обласні та районні ветеринарні служби Росії (як і України) не мають найнеобхіднішого для встановлення причин мору птиці. І навіть спецодягу для знищення вже виявленої зараженої. Головний лікар Тамбовського обласного центру санітарно-епідеміологічного нагляду Георгій Піко визнав в інтерв'ю агенції ІТАР-ТАКС: «Для того, щоб організувати спалення заражених птахів, фахівцям ветеринарної служби довелося позичати спецодяг у місцевому підрозділі МінНС». На цей час селище Южний перебуває на карантині, а район — у міліцейському оточенні. Як відомо, пташиний грип у Росії також виявлено в Алтайському краї, Челябінській і Тульській областях.
Що вже говорити про майже повну нездатність ветеринарних та санітарно-епідеміологічних служб країн СНД протидіяти епідемії, якщо навіть спеціалізовані служби США не готові до боротьби із загрозою. Позавчора у США оприлюднено результати опитування 846 американських лікарів-ветеринарів та епідеміологів, що його провела служба соціального моніторингу HCD спільно з Махленберзьким коледжем. Три чверті респондентів вважають підготовку влади США до можливої пандемії пташиного грипу поганою або недостатньою. 43 відсотки опитаних дотримуються песимістичної думки, що медичне середовище США не подолає кризу. Накопичених на цей час доз вакцини вистачить для щеплення лише одного відсотка населення США. А мінімально необхідним перед загрозою пандемії вважають запас для вакцинації 25 відсотків населення країни.
Учора в столиці Канади Оттаві розпочалися міжнародні конференції з протидії пташиному грипу, на які зібралися міністри охорони здоров'я 31 країни світу. Генеральний директор Світової організації охорони здоров'я Лі Джонг Вук заявив на відкритті конференції, що окремі країни не впораються самостійно із загрозою — порятунок лише в скоординованій міжнародній співпраці.