Наразі залишається під великим знаком питання, чи після від'їзду з України опозиційного лідера Азербайджану Расула Гулієва тут продовжать звертати велику увагу на антидемократичні процеси в Баку. Адже в той час, як до азербайджанських парламентських виборів залишилося два тижні, Україна ще не зайняла якоїсь визначеної позиції щодо ситуації, яка там склалася. Тому наразі важко зрозуміти, яку може роль зіграти наша країна у проведенні там демократичних виборів та ймовірно масових акціях протесту і, як наслідок, утисків тисяч прихильників опозиції.
На сьогодні відомо, що кілька українців 6 листопада в Баку таки планують бути. Про намір їхати туди спостерігачами заявила партія «Пора». Однак «пористи» не відкидають можливості своєї депортації одразу після приїзду, оскільки тамтешня влада не хоче там бачити активістів Помаранчевої революції. Вже зараз, як зазначають у «Порі», вони мають проблеми з акредитацією своїх спостерігачів у ЦВК Азербайджану. Тому, можливо, їм доведеться бути присутнiм на виборах як журналістам, хоча це дає менше повноважень, аніж статус міжнародного спостерігача. Водночас не планує їхати в Баку авторитетний Комітет виборців України. Як повідомив «УМ» речник КВУ Олександр Черненко, «кавеушники» собі просто такої цілі не ставили і всі зусилля зараз прикладають до виборів у Казахстані, які відбудуться у грудні.
Про ймовірну участь у спостережній місії заявив від імені «Народного союзу «Наша Україна» народний депутат Микола Катеринчук. До речі, НСНУ зробила доволі різку заяву щодо ситуації в Азербайджані. Зокрема, вони обвинувачують правлячий режим у порушенні свобод громадян, переслідуванні політичних опонентів та у застосуванні авторитарних методів. Також не так давно фракція «нашоукраїнців» внесла до Верховної Ради постанову про ситуацію в Азербайджані під час парламентських виборів. «Ми сподіваємося, що найближчим часом це стане предметом дискусії у Раді», — сказав Катеринчук. Зважаючи, що почесним головою НСНУ є Президент України, то, на думку нардепа, можна говорити, що це є і позицією Ющенка. Очевидно, МЗС України теж має свою позицію, але, як і Президент, вголос її офіційно не заявляє. Проте негласно дотримується такої ж думки, про що може свідчити той факт, що офіційно Україна відмовилася від участі у місії спостерігачів від СНД, яка завжди дає оцінку виборів, вигідну Кремлю. Кілька днів тому МЗС обурилося з того приводу, що з ним не порадилися перед тим, як затримувати Гулієва в Криму. Однак чи виллється ця практично мовчазна підтримка українською владою демократичних сил Азербайджану у конкретні дії, наразі невідомо.