Убивці українського журналіста Тараса Процюка можуть бути покарані. Принаймні трьох американських військових, які у квітні 2003 у Багдаді розстріляли з танка готель «Палестина», а конкретно вікно, з якого проводили відеозйомку журналісти, оголошено у міжнародний розшук.
Як повідомляє Інститут масової інформації з посиланням на Associated Press, ордер на розшук та арешт підписав мадридський суддя. Зауважимо, що наприкінці 2003 року родина журналіста, іспанця Хосе Коусо, якого військові застрелили одночасно з нашим Тарасом, вирішила добитися покарання вбивць. А серед них називають імена сержанта Шона Гібона, капітана Філіппа Уолфорда та підполковника Філіппа де Кемпа — усі вони належать до 3-ї стрілецької дивізії американської армії. Як пояснює суддя, такий жорсткий захід щодо цих чоловіків він змушений був застосувати тому, що Сполучені Штати відмовлялися співпрацювати належним чином із цього приводу. Зауважимо, що американські військові посадовці стверджують, що екіпаж танка відкрив вогонь через те, що сприйняв журналістів за вбивць. Колін Пауелл, колишній держсекретар США, пояснював, що американське розслідування дійшло висновків, що зброю було застосовано виправдано.
У контексті цієї сумної теми додамо, що про ймовірну смерть унаслідок перестрілки в Іраку ще одного журналіста повідомило позавчора МЗС Франції. За його інформацією, французький репортер Фредерік Нерак, який зник на початку американського вторгнення в Ірак 22 березня 2003 року, скоріше за все, загинув. «Фредерік Нерак, вірогідно, помер на борту іракської військової машини під час стрілянини між іракцями та американськими військовими», — йдеться у повідомленні міністерства, яке посилається на перші висновки групи експертів МЗС та Міноборони. Розслідування триватиме і надалі, але вже з метою встановити місце, де знаходиться тіло Нерака, який працював на британському телеканалі ITN.