Джерелом розповсюдження інфекції, від якої постраждали майже півсотні українців, були працівники молочного підприємства, яке постачало однопроцентний кефір дитячим закладам міста. Про це на засіданні Кабміну повідомив віце-прем'єр-міністр України В'ячеслав Кириленко. За його словами, комісія, створена півтора тижні тому для розслідування причин масового отруєння дітей на Хмельниччині, виявила збудник шигельозу (дизентерії) Зонне у співробітників Славутського міні-молзаводу ТОВ «Агропрогрес», а також у продукті, виготовленому цим підприємством. Віце-прем'єр-міністр зазначив, що Генеральна прокуратура розслідує ці факти отруєння. Вже опитано 70 свідків.
Як ми повідомляли раніше, сьомого жовтня до лікарень Нетішина почали масово надходити хворі на дизентерію вихованці сімох дитячих садочків віком від двох до шести років. Уже тоді у лікарів з'явилися підозри, що причиною отруєння міг стати кефір, який вживали всі госпіталізовані малюки. Втім керівництво міні-молзаводу заперечувало свою причетність до інциденту і називало звинувачення МОЗу передчасним і безпідставним... Тим часом дошколята, школярі й дорослі з таким же діагнозом усе надходили до лікарень до 13 жовтня. За даними прес-служби Міністерства охорони здоров'я, за цей період в Нетішині було виявлено 498 хворих на дизентерію, з них було госпіталізовано 460 городян. На дванадцяту годину дня 19 жовтня останній із хворих був виписаний з лікарні.
Щодо місцевих садочків, то 17 жовтня вони вже відновили свою роботу. Як нам повідомили в Нетішинській міськраді, більшість дітей, які не захворіли разом з усіма, вже пройшли медичне обстеження і повернулись до садка. За тиждень-другий до них приєднаються малюки, виписані з лікарні (сьогодні вони сидять удома, але як тільки результати медогляду покажуть, що діти повністю здорові, їх допустять до колективу). Як повідомили «УМ» в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Нетішинського виконкому, для того щоб уникнути масового захворювання на дизентерію, в усіх міських дитсадках була проведена дезінфекція. Спеціалісти не лише повимивали всі приміщення вбивчими для мікробів розчинами, а й пропарили постіль, на якій малюки сплять після обіду, випрали килими та штори і повикидали всі старі іграшки, які могли б стати джерелом інфекції.
Крім того, як наголосив В'ячеслав Кириленко, всі протиепідеміологічні комісії в усіх областях України отримали вказівку вжити заходи для запобігання таких випадків. Скажімо, у Кременчуці наразі позапланово перевіряють молокозавод та дитячу молочну кухню, на якій використовують переважно ручну працю. Як повідомили «УМ» у прес-службі Кременчуцького міськвиконкому, на молочній кухні було проведено повну дезінфекцію, розглядається питання щодо придбання бактерицидної лампи та ще одного холодильника.