Сьогодні високопосадові «натовці» роз'їжджатимуть по Україні, щоб зайнятися пропагандистсько-просвітницькою роботою. Посли Ради НАТО, які від вівторка разом із Генсеком Альянсу Яапом де Хоопом Схеффером перебувають у Києві, під час всіляких «круглих столів» із громадськістю в Одесі, Харкові, Донецьку (ймовірно, ці міста були обрані через вагоме несприйняття цією частиною України інтеграції України до НАТО) «розбиватимуть певні міфи і стереотипи» українців щодо призначення та діяльності Північноатлантичного альянсу і пояснюватимуть, чим він корисний для України. Зауважимо, що, за даними фонду «Демократичні ініціативи», лише 10% українців можуть сказати, що таке НАТО і навіщо нам туди вступати.
На вчорашній короткотривалій спільній прес-конференції за участю Генсека НАТО, міністрів оборони та закордонних справ України на тему взаємовигоди участі України в НАТО вдалося почути від глави українського оборонного відомства Анатолія Гриценка те, що наша «співпраця сприяє вирішенню дуже важливих для нас проблем — соціального, економічного та іншого характеру — і супроводжується створенням нових робочих місць». Водночас він дав зрозуміти, яка користь НАТО від України. Зокрема міністр розповів про намір України надати свої транспортні літаки для перевезення миротворчих підрозділів, у тому числі країн НАТО, до Судану і можливо до Афганістану. Також після виведення наших моротворців з Іраку там-таки залишаться 50 українських військовиків, які будуть разом iз «натовцями» «забезпечувати підготовку іракських сил».
Отож, враховуючи таку взаємовигоду, а також намагання у будь-який спосіб «євроінтегрувати» Україну, українська влада вкотре задекларувала продовження курсу на встановлення союзницьких відносин із НАТО. При тому глава МЗС Борис Тарасюк зауважив, що цей курс не має зашкодити відносинам із Росією.
Нагадаємо, що офіційну основу відносин Україна—НАТО було закладено ще у 1997 році підписанням Хартії про особливе партнерство між Україною та Альянсом. А у листопаді 2002 року був ухвалений План дій Україна—НАТО. Однак, як поділився враженнями після учорашнього засідання Комісії Україна—НАТО один із членів Альянсу Борис Тарасюк, під час першого візиту Північноатлантичної Ради кілька років тому відчувалася недовіра та незадоволення, а сьогодні така атмосфера змінилася ентузіазмом. Тарасюк переконує, що за останні дев'ять місяців новій владі вдалося зробити набагато більше, аніж було зроблено в минулі роки. Зокрема своїм великим досягненням українське керівництво вважає введення в дію у квітні цього року Інтенсифікованого діалогу з питань членства України в НАТО та відповідних реформ. Проте цей діалог не гарантує подальшого запрошення вступити до Альянсу, і тут усе залежатиме від бажання України та її прогресу у проведеннi реформ.
Відповідно, Генсек НАТО Схеффер, відповідаючи на прогнози деяких аналітиків про ймовірний вступ України у 2008 році, зауважив: «Що стосується дат, я нічого конкретного сказати не можу». За його словами, непотрібно прив'язуватися до якихось конкретних термінів і графіків, бо йдеться про процес, який базується на практичних результатах. При цьому він наголосив, що проведення вільних та демократичних парламентських виборів в Україні наступного року стане важливою віхою на шляху нашої інтеграції в НАТО.