Речник Спеціального іракського трибуналу, перед яким постане Садам та кілька його колишніх найближчих співробітників, повідомив, що суд буде відкритим та публічним. Суддя Райд аль Джухі, який його вестиме, під час прес-конференції минулого тижня висловив надію, що пряму трансляцію з судової зали буде вести іракське телебачення.
Спеціальний іракський трибунал створено саме для суду над Саддамом та шістьма його колишніми найближчими співробітниками, серед яких є і екс- віце-президент та рідний брат диктатора. Підсудні будуть відповідати не за всі злочини режиму, а лише за один кривавий епізод: смерть 143 чоловіків-шиїтів із місцевості Дуджайлу на північ від Багдада, яких було страчено 1982 року, щоб помститися за те, що в цій місцевості хтось намагався вбити Саддама. У разі звинувачувального вироку, Саддаму загрожує смертна кара. Хоча президент Іраку Джалал Талабані двічі, у квітні та в серпні цього року, заявляв, що не підпише смертний вирок.
Минулої неділі британська газета «Санді Телеграф» повідомила, що колишній віце-прем'єр та міністр закордонних справ Іраку Тарік Азіз готовий дати свідчення проти Саддама в обмін на власну свободу. Хоча Азіз, християнин за віросповіданням, і належав до близького оточення Саддама, але його при цьому вважали одним із найбільш поміркованих у колишньому іракському керівництві. Утім Азіз минулого понеділка спростував повідомлення британської газети про свою готовність співробітничати з трибуналом.
Процес, місце проведення якого надалі зберігають у таємниці, будуть вести п'ятеро суддів. Захист Саддама, до складу якого входять відомі адвокати із різних країн світу, стверджує наразі, що процес не матиме юридичної сили, оскільки його проводить окупаційна влада, яка не має права змінювати юридичну систему в окупованій країні.