Позавчора у вечірньому ефірі телеканалу «Інтер» Прем'єр-міністр Юрій Єхануров розповів про підсумки своїх переговорів з українськими власниками великих підприємств. «Ми не будемо говорити, що ви вкрали об'єкти. Ви спрацювали в умовах заниженої конкуренції, давайте доплачувати», — так він пояснив позицію теперішньої влади стосовно приватизованих підприємств, наколо яких висловлюються спірні думки. За підсумками зустрічей з українськими бізнесменами пан Єхануров може стверджувати, що вони згодні доплачувати, тому що не хочуть бути гнаними у своїй країні і стомилися від непрозорих правил гри. Юрій Єхануров зауважив, що сторони знайшли консенсус, визначивши таку юридичну формулу угод, завдяки якій до власників не зможуть через кілька років прийти і сказати: «Доплатіть ще раз». Крім того, вони висловили готовність втілити низку проектів. «Це будуть соціально відповідальні власники, це люди вже іншого рівня», — підкреслив глава уряду, зауваживши, що згадані питання обговорюватимуться у п'ятницю (тобто вчора. — Авт.) у другій половині дня у Президента. Відбудеться «жорстка розмова» з приблизно тридцятьма представниками ділових кіл.
Юрій Єхануров покладає відповідальність за проблеми з розрахунками за поставлений в Україну туркменський газ на керівництво НАК «Нафтогаз України». Він повідомив, що має намір відвідати Ашгабат 26—27 жовтня для того, щоб очолити переговорний процес. «Я сподіваюся, що перед поїздкою я проведу ще одну нараду, а повернуся — тоді вже зробимо «розбір польотів», — зазначив він. Водночас глава уряду визнав, що заборгованість за спожитий газ існує. Вона стосується, в основному, першого півріччя і становить 450—470 мільйонів доларів. Якою буде ціна туркменського газу для України, Прем'єр не повідомив, пообіцявши лише, що люди на собі не відчують змін, якщо ціну буде збільшено. Пан Єхануров також зауважив, що незабаром планується скоротити промислове споживання газу в 2,5 раза, покласти край крадіжкам газу і з'ясувати, скільки блакитного палива витрачається на мільярд гривень ВВП.
Уряд також має намір розібратися, чому в Україні 36,5 відсотка зарплати люди отримують у нижчому, ніж встановлено законом мінімальному обсязі. Якби всю зарплату виплачували легально, то проблем із наповненням Пенсійного фонду не було б, наголосив він. За даними пана Єханурова, щоб забезпечити Пенсійний фонд, не вистачає 2,8 мільярда гривень до кінця року, у зв'язку з чим буде ініційовано внесення змін до бюджету-2006.