Позавчора Президент України Віктор Ющенко розглянув питання імпорту товарів, зустрівшись із представниками бізнесу. Нагадаємо, кілька місяців тому на цю тему вони мали розмову з тодішнім Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко. Днями глава держави критично відгукнувся про митну політику, яку вона впроваджувала. Тепер Віктор Андрійович разом з імпортерами обговорив, з-поміж іншого, певні аспекти адміністрування імпорту. Свою точку зору з цього приводу йому виклали представники Міжнародної торговельної палати, Всеукраїнської асоціації дилерів, Асоціації чорної металургії, а також таких підприємств, як ДП «Адідас Україна», ХК «Бліц-інформ», ЗАТ «Чумак», ТОВ «Зерно», ЗАТ «Українська торгово-промислова корпорація», ВАТ «Ювелірсервіс», ТОВ «Нестле Україна», корпорації «Інком», «Ельдорадо» тощо. Президент вiдразу ж доручив Мінпромполітики, Мінекономіки та Держмитслужбі створити робочу групу із залученням експертів та урядовців, щоб виробити нову редакцію Митного кодексу та митних тарифів. Глава держави також дав доручення Міністерству економіки створити робочу групу з питань врегулювання автомобільного ринку.
Крім того, ні владу, ні бізнес не влаштовує, як працюють підприємці в умовах теперішньої регуляторної та фіскальної політики. Це безпосередньо пов'язано з тінізацією бізнесу. Дотепер рівень тіньової економіки в Україні, за словами Президента, залишається досить високим і становить близько 45—47 відсотків, а в деяких галузях, зокрема на автомобільному ринку, сягає 52 відсотків. «Сьогодні ви належите до кола людей, які можуть формувати основи впевненої, впливової, чесної політики, — зазначив Віктор Ющенко, звертаючись до учасників наради. — Бізнес має вийти на легальні відносини з державою». Крім того, він звернув увагу на проведення земельних аукціонів, що має полегшити землевідведення, а також на вдосконалення та уніфікацію стандартів.
Учора Президент зустрівся з українськими бізнесменами, деяких із них у народі називають «олігархами». Це Рінат Ахметов (компанія «Систем Капітал Менеджмент»), співвласник «Індустріального союзу Донбасу» Сергій Тарута, Геннадій Боголюбов (група «Приват»), Віктор Пінчук («Інтерпайп»), Олександр Ярославський («УкрСибБанк»), Олексій Порошенко («Укрпромінвест»), Григорій Суркіс (група «Славутич»), Андрій Клюєв (група «Укпрпідшипник»), Володимир Бойко (Маріупольський металургійний завод ім. Ілліча), Валентин Ландик (завод «Норд»), В’ячеслав Богуслаєв («Мотор Січ»), Валерій Хорошковський (голова наглядової ради телеканалу «Інтер»), Володимир Поляченко (холдинг «Київміськбуд»), Олександр Слободян (ЗАТ «Оболонь»), Костянтин Живаго (банк «Фінанси і кредит») Леонід Черновецький («Правекс»), Микола Ясиновський (ВАТ «Концерн «Стирол»), Георгій Скудар (ЗАТ «Новокраматорський машинобудівний завод»).