Залізо 80-річного гартування

Залізо 80-річного гартування

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Маргарет Тетчер, до якої за її послідовність, рішучість та непохитність у прийнятті та запровадженні в життя рішень міцно пристав синонiм «Залізна леді», вчора відсвяткувала 80-й день народження. Навіть на заслуженому відпочинку вона перебуває у добрій формі й надалі впливає на британську та світову політику.

Газовий демарш

Газовий демарш

Конфліктна ситуація виникла після візиту керівників Мінпаливенерго Плачкова та НАК «Нафтогаз України» Івченка до Ашгабата. Вчора президент Туркменістану Сапармурат Ніязов заявив у прямому ефірі свого національного телебачення, що Україна не розрахувалася за частину газу товарами, і зажадав сплати боргу. «Вiдвантажено всього товарів на 8,7 млн. доларів із 484 мiльйонiв, — сказав він. — Тоді сплачуйте грошима з розрахунку 44 долари за тисячу кубометрів». Туркменбаші наполягає, щоб Україна розрахувалася до кінця року.

Медицина вже з мiнiстром

Медицина вже з мiнiстром

Вiтчизняне Мiнiстерство охорони здоров'я, яке найдовше з-помiж iнших ходило «безголовим» i породжувало численнi чутки щодо ймовiрної кандидатури наступника Миколи Полiщука, нарештi отримало законного «шефа». Ним, вiдповiдно до указу Президента Вiктора Ющенка, був призначений Юрiй Володимирович Поляченко — досить помiтна фiгура в галузi охорони здоров'я. Як зауважив минулої суботи Прем'єр Юрiй Єхануров (не називаючи, щоправда, iменi, бо на той момент ще не вийшов указ глави держави), це молода талановита людина, добре знайома зi специфiкою роботи в МОЗ. Народився майбутнiй мiнiстр 20 лютого 1963 року в родинi киян. Друзi родини Поляченкiв пам'ятають, що не останню роль у визначеннi «ким бути?» вiдiграла думка матерi майбутнього мiнiстра, яка мрiяла про медичну кар'єру сина (сама Лариса Юрiївна працювала лікарем-біохіміком, вiддавши улюбленiй справi 30 рокiв). Школу хлопець закінчив успішно, тому зi вступом до Київського медичного інституту нiяких проблем не виникло.

Скандальна література

Скандальна література

Учора у Стокгольмі оголошено прізвище останнього з цьогорічних лауреатів Нобелівської премії. Літературний Нобель дістався британському драматургу, письменнику, сценаристу та режисеру Гарольду Пінтеру, який минулого понеділка відсвяткував свій 75-й день народження. У дуже короткому прес-релізі академії міститься доволі туманне обгрунтування: «У своїх п'єсах він відкриває прірву під щоденним белькотанням та намагається увійти у зачинені кімнати пригніченості». І таке пояснення виправдане тим, що Пінтер є чільним представником театру абсурду. Цей син скромного єврейського шевця з Лондона є автором таких творів як «Нічийна земля», «Зрадник», «Повернення додому», «Новий світовий порядок», «Попіл до попелу» та «День народження Стенлі». Він також написав сценарії до кількох визначних фільмів, зокрема обсипаних нагородами стрічок «Слуга» (1963), «Інцидент» (1967) та «Жінка французького лейтенанта»(1981).

Підпалили раду, щоб згорів компромат?

Підпалили раду, щоб згорів компромат?

Учора о четвертій годині ранку загорілося приміщення Запорізької районної ради. Вогонь почав свою «справу» на першому поверсі і досить швидко перекинувся вище (будівля райради триповерхова). Про електрозамикання, яке слідчі дуже часто називають причиною пожеж, наразі навряд чи йдеться: джерело вогню було таким потужним, що пожежні патрулі двох частин мали клопіт на годину з лишком.

Смерть на роботі

Смерть на роботі

На Луганщині за останніх пару тижнів на робочому місці загинув уже третій співробітник ДАІ. Як повідомляє прес-служба Департаменту ДАІ, близько 21.30 капітан міліції Сергій Рябцев приїхав на вулицю Ліньова у Луганську для оформлення ДТП. Щоб перейти на протилежний бік дороги, інспектор (у форменому одязі та спецжилеті) вийшов на пішохідний перехід. І хоча для пiшоходiв горіло зелене світло світлофора, на нього несподівано вискочив автомобіль «БМВ-318». 22-річний водій іномарки, оминаючи інші авто, виїхав на смугу зустрічного руху та, ігноруючи заборонний сигнал світлофора, намагався перетнути пішохідний перехід...

Контракти без сюрпризів

Контракти без сюрпризів

Світовий попит і ціни на залізорудну сировину, на думку експертів, зростатимуть. На ринку утворився дефіцит руди, який, згідно з прогнозами фахівців, може бути ліквідований лише в 2007—2009 роках. Поки що ж промисловість стикається з катастрофічною нестачею сировини. Очікується, що слідом за світовими цінами підвищаться ціни на українському ринку, і це підтверджує ситуація, що склалася минулого року. Базу залізорудної сировини представляє насамперед Криворізький залізорудний басейн. Він має величезний потенціал гематитових руд, що містять велику кількість заліза, — а втім, їх роками накопичують у відвалах. І справа зовсім не в тому, що немає кому ці руди переробляти. В Україні виробничих потужностей у гірничовидобувному комплексі більш ніж достатньо. При цьому залишок запасів багатих руд на родовищах — величезний. Однак, як не парадоксально, в Україні погіршується ситуація із забезпеченням металургійних підприємств вітчизняною сировиною.

НОВИНИ ПЛЮС

НОВИНИ ПЛЮС

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Бої на вулицях Нальчика

Бої на вулицях Нальчика

Учора Північний Кавказ укотре став ареною кривавої трагедії. Озброєні невідомі взяли штурмом столицю Кабардино-Балкарії Нальчик та атакували приміщення місцевих управлінь МВС, ФСБ, аеропорт, військовий комісаріат та інші урядові установи. Навіть провідні російські джерела інформації, як ІТАР-ТАКС, «Інтерфакс», завжди добре поінформоване інтернет-видання «Газета.ru», вчора наголошували у своїх повідомленнях, що з Нальчика надходить дуже суперечлива інформація про перебіг боїв між федеральними військами, які оточили місто, та бойовиками. За повідомленням агенції «Франс Пресс», нападники захопили школу № 5, поруч iз якою знаходиться приміщення республіканського Центру боротьби з тероризмом та екстремізмом. Утім місцева влада спростувала це повідомлення. «Жодна школа Нальчика не захоплена», — заявив заступник міністра культури і масових комунікацій республіки Микола Ляпін.

Всі статті рубрики