324-та центральна артилерійська база озброєння, яка дислокується за три кілометри від Києва, у селищі Коцюбинське, неодноразово ставала предметом гострих публікацій у пресі. Ні, вибухів на кшталт артемівських чи новобогданівських тут жодного разу не лунало, але ж хто може бути застрахований від недбальства військових? Тим більше коли під боком столиця.
Але відучора з цією загрозою покінчено раз i назавжди.
Спеціально для цього Міністерство оборони запросило до коцюбинських сховищ журналістів, щоб вони на власні очі пересвідчились — боєприпасів немає. Останнє таке запрошення військових було півтора року тому. Тоді на базі залишалися лише набої до стрілецької зброї, ручні гранати і піротехнічні засоби, а серйозніша артилерія (комплекси «Град», «Смерч» тощо) була вивезена раніше. Нагадаємо, що з патронами та гранатами військові обіцяли розібратися ще до кінця 2004 року, але, як бачимо, процес дуже затягнувся.
За словами начальника 324-ї артбази, підполковника В'ячеслава Квашина, за наказом міністра оборони Анатолія Гриценка, останній ешелон із семи 20-тонних вагонів було вивезено ще 23 вересня. Отже, відтепер мешканці селища Коцюбинське та західних районів столиці можуть спати спокійно. Хоча підполковник Квашин переконаний, що боєприпаси не становили небезпеки для населення, бо зберігалися у залізобетонних сховищах, обнесених земляними валами, і були забезпечені засобами пожежогасіння.
А ось заступник начальника ракетно-артилерійського управління Генштабу Збройних сил, полковник Олександр Мазуренко каже, що боєприпаси з цієї бази вивезли на інші склади, бо про утилізацію не йдеться. Їх планують залишити функціонувати навіть після реформування Збройних сил, тобто принаймні до 2015 року. Конкретні нові місця призначення військові не розголошують, через імовірний зайвий ажіотаж.
Саму ж базу буде розформовано, солдатів строкової служби звільнено в запас, а офіцерів і прапорщиків переведено до інших місць служби. До речі, загальна площа території бази становить 147 гектарів, і хоча рішення про її подальше використання прийматиме керівництво Міноборони, вона є ласим шматком для багатьох. «УМ» уже писала, що свої плани стосовно гектарів лісу є у селищної влади, не проти у Коцюбинському використати i житлову площу бази, де жили родини військових. Зрозуміло, що серед охочих щось побудувати в лісі буде й чимало бізнесменів.