Мета його поїздки, образно кажучи, — вдихнути нове життя у Кам'яну Могилу і вбити ще одного цвяха у домовину горезвісної артбази під Новобогданівкою. Обидва об'єкти уваги глави держави знаходяться на території Мелітопольського району.
Віктор Ющенко не приховував свого задоволення з приводу завершення будівництва музейного комплексу на території історико-археологічного заповідника. Директор «Кам'яної Могили» Борис Михайлов нагадав, що роботи було розпочато у серпні 2003 року за сприяння Ющенка-парламентарiя. Минулого року, за прем'єрства Віктора Януковича, держава зненацька збідніла, і фінансування робіт припинили. Кошти «знайшлися» потому, як «проффесора» вдалося турнути з владного олімпу; Ющенко-Президент заявив, що буде ганьбою, якщо «ми не облаштуємо тут музей». Знайшов глава держави і меценатів (допомогло, зокрема, ВАТ «Дніпроспецсталь»). Відтак проект, який передбачав три зали для розміщення експозицій, доповнили діарамою. Спеціальне місце виділили для археологічних знахідок, які пообіцяв передати музею-заповіднику академік НАН України Петро Толочко.
У церемонії відкриття Державного історико-археологічного музею-заповідника «Кам'яна Могила» взяли участь також міністр культури і туризму Ігор Ліховий, представники громадськості, керівники області й району.
Того ж дня Віктор Ющенко ознайомився з ходом ліквідації наслідків пожежі й вибухів боєприпасів на артбазі військової частини А-2985. У мешканців сіл, потерпілих від подвійного (у травні 2004-го і в липні 2005 років) артобстрілу, до влади вже немає особливих претензій. Як повідомили «УМ» у Новобогданівській сільраді, місяць тому було виділено ще 2,5 мільйона гривень на остаточне наведення порядку у пошкодженому снарядами житловому фонді. Над виконанням заявок сільчан працює три бригади ремонтників.
Проблемніше, у чому міг пересвідчитися глава держави особисто, поставити логічну крапку в існуванні артбази. Цими днями розміновування і ліквідація вибухонебезпечних предметів триває. Заступник начальника піротехнічного загону Ігор Комаров каже, що необхідно знищити близько 37 тисяч тонн боєприпасів. Щотижня фахівці зачищають до двох гектарів технічної території артбази. Главі держави показали майданчик сортування, куди вже доправлено понад три тисячі предметів, небезпечних для зберігання. Не одну сотню лише промаркiровано — їх неможливо транспортувати і необхідно знищувати на місці. Щодо надто «примхливих цяцьок» рішення приймаються індивідуально, узгоджуючи кожний крок саперів із командиром загону і навіть штабом. Упевнився Президент України і в тому, що у Новобогданівці працюють справжні «аси» своєї справи: 26-річний Сергій Адамов, командир однієї з піротехнічних груп, приміром, попрацював у екстремальних умовах в одинадцяти точках (упродовж останнього лише року він особисто знайшов, відтранспортував і знешкодив 350 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 27 авіабомб); лучанин Володимир Тульський прибув до Новобогданівки з Лівану. У кожного піротехніка відрядження щонайменше на три місяці.
Спілкування з офіцерами і саперами, звісно ж, допоможе приймати відповідальні рішення не лише главі держави; на місці двох НП побували також міністр оборони Анатолій Гриценко, міністр із надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків чорнобильської катастрофи Віктор Балога, міністр охорони навколишнього природного середовища Павло Ігнатенко, перший заступник голови секретаріату Президента України Іван Васюник.