Недобудована висотка на Грушевського, 9а, яка залишалася найбільш скандальним будівництвом у Києві впродовж останніх місяців і через яку виникли неприємності у Петра Порошенка, так і не дочекалася свого вироку. Хмарочос буде жити, причому довго й щасливо, якщо тiльки не матиме ускладнень пiсля специфiчної операцiї, що її «пропишуть» комплексу члени столичної містобудівної ради. Саме вони мають визначити, скільки поверхів має «відрізати» у будинку інвестор. Решта поверхiв, якi залишаться пiсля процедури вiдрiзання (або ж вiдпилювання, вибухання — методику вибере й оплатить той, хто так необачно «гнав» хмарочос), невдовзi приймуть своїх перших мешканцiв, i будинок залишать у спокої.
«Як же так? — здивується уважний читач. — Президент обiцяв, що будинок на Грушевського буде демонтований. Повнiстю!» А ось так, шановнi... Немає в нас такого закону, який би дозволив знести дорогущу, майже закiнчену будiвлю тiльки за те, що вона спотворює iсторичний ландшафт i не вписується в неповторний київський ансамбль. А в цьому випадку iз дозвiльними документами все гаразд... І скiльки б не старався начальник столичного управління охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко, пропонуючи рiзнi способи лiквiдацiї «монстра» (i за допомогою вибухівки, ефектно й ефективно, i з використанням спеціальної алмазної пилки, без шуму й пилу), багатоповерхiвка залишиться на мiсцi.
Як розповiв журналiстам головний архітектор Києва Василь Присяжнюк, про повну лiквiдацiю об'єкта й мови бути не може — будівництво само по собі ведеться на законних підставах, ось тiльки поверхiв трохи перебрали... А заступник київського мiського голови Володимир Яловий назвав демонтаж будинку нецивiлiзованим пiдходом до проблеми.
Аналогiчну думку минулої суботи висловив голова секретарiату Президента Олег Рибачук. Вiн розповiв журналiстам, що для знесення скандальної висотки на Грушевського немає жодних юридичних пiдстав: «Дозвiльна система там добре продумана. Люди знали, що робили, i йти в суд немає сенсу — iнвестор, який будує цей комплекс, вже виграв два суди, у нього є всi дозвiльнi документи. Що вiн порушив? Не змiг вчасно зупинитися, i сiм поверхiв перемахав. Тепер буде їх зносити».
Ага, розiгналися... Чомусь слабо вiриться, що iнвестор не знайде ще якоїсь «вiдмазки», аби не пускати на вiтер «золотi» (по 10 тисяч доларiв за квадратний метр) квартири «з видом на Днiпро». Тiльки подумайте: у таких апартаментах один тiльки туалет коштує бiльше, нiж квартира на Позняках... До слова, вчора кореспонденти «УМ» побували на Грушевського, 9а i переконалися: нiхто не збирається згортати роботи. На територiю, ясна рiч, нас не пустили, але того, що вдалося розгледiти через паркан, цiлком вистачило для повної картини. Будiвельний кран стовбичив над дахом, монтажники катались на тросах, готуючи основу для встановлення пластикових вiкон, двоє робiтникiв порались iз дверима, десь гудiла дрель. Причому «зайву» верхiвку теж доводили до ладу, наче й не висiла над нею перспектива «обрiзання»...