Продаються речі Президента

07.10.2005

      Незвичні торги відбудуться цього місяця в Харкові. Аби зібрати кошти на реставрацію великої зали філармонії, управлінці регіону вирішили провести у стінах мистецького закладу елітний аукціон. На ньому, як повідомили днями організатори, будуть виставлені лоти від голови облдержадміністрації Арсена Авакова, мера Володимира Шумілкіна і, що зовсім цікаво, глави держави Віктора Ющенка. Останній, найвірогідніше, сам простежить, з якою швидкістю його речі підуть з молотка. Принаймні у вересні, коли узгоджувалася попередня дата візиту, він таку згоду давав. Участь у торгах братиме і Благодійний фонд «Україна 3000», головою Наглядової ради якого є дружина Президента Катерина Ющенко.

      Присутність VIP-персон на комерційно-мистецькому заході, без сумніву, помножить число бажаючих підкупити собі щось на згадку, не шкодуючи грошей. Свою дещицю внесуть у реставраційний бюджет також місцеві меценати, за пошук яких активно взявся Арсен Аваков. Останньому, до речі, й належить  ідея перетворити занедбаний часом і чиновницькою байдужістю заклад на унікальний філармонічний центр. Художній керівник і головний диригент симфонічного оркестру філармонії Юрій Янко говорить, що у разі успішної реалізації намічених планів харківському музичному палацу не буде в Україні рівних. Тут не лише повністю відновлять первісний вигляд великої зали, а й зведуть новий зал органної музики.

      Основні реставраційні роботи у філармонії почнуть проводитися весною. Поки що ж тут працюють геодезисти та архітектори. Політ фантазії останніх, здається, не має меж. Вони вже задумали повністю знести середній ярус великої зали і підняти стелю в районі сцени на три метри. Тут буде зроблений також розкішний інтер'єр. За останніми вимогами техніки переобладнають стару концертну залу.

      Подібні клопоти й колосальні фінансові витрати цілком виправдані як з історичної, так і мистецької точок зору. Велика зала філармонії була збудована ще наприкінці XIX століття за зразком однієї із зал відомого паризького палацу Тюїльрі. Вона має унікальні акустичні властивості, тому, на думку фахівців, повинна бути збережена за будь-яку ціну. До числа найбільших культурних надбань філармонію зараховують і з тієї причини, що в різні роки минулих століть тут виступали Петро Чайковський та Сергій Рахманінов, співали Федір Шаляпін та Іван Козловський, танцювали Майя Плісецька та Маріус Лієпа. До того ж саме тут вперше у Харкові з'явилося електричне світло, звідси на всю Україну транслювалася перша радіопередача, тут, знову ж таки вперше, харків'яни змогли подивитися справжнє кіно.