Британський осередок соціального моніторингу «Економіст інтеллідженс юніт» оприлюднив черговий щорічний рейтинг найкомфортніших міст світу. Фахівці вивчали та порівнювали умови проживання у 127 містах. Оцінка проводилася за 40 показниками, згрупованими у п'ять категорій: передбачуваність політичної ситуації та суспільна стабільність, рівень культурного життя, стан навколишнього середовища, доступність та рівень освіти, стан міської інфраструктури. Міста оцінювалися за шкалою від 0 до 100 відсотків — чим нижчий відсоток, тим придатніше місто для життя.
Отже, перші три сходинки списку посіли канадський Ванкувер, австралійський Мельбурн та столиця Австрії – Відень. Загалом, найбільш комфортні та безпечні міста розташовані у Канаді, Австралії, Австрії та Швейцарії. Їхніми головними перевагами є широка доступність товарів і послуг, низький ризик для життя у зв'язку з терористичними замахами та злочинністю, а також добре розвинена та бездоганно діюча міська інфраструктура. До першої десятки також увійшли швейцарські Женева та Цюріх, австралійські Перт, Аделаїда та Сідней, канадські Торонто та Калгарі.
Київ посів 91-ше місце у списку. Фахівці вирахували, що більш комфортні умови життя у столицях сусідніх з Україною країн (у дужках подано місце в рейтингу): Будапешт (57), Прага (59), Братислава (62), Варшава (67), Москва (74), Санкт-Петербург (78), Бухарест (83). Малою втіхою є те, що умови життя в Києві трохи кращі, ніж у столиці Сербії — Бєлграді (93-тє місце). Але в Києві все-таки гірше, ніж у комфортніших африканських містах Преторія і Йоганнесбург, які спільно поділили 85-ту сходинку списку.
Найпривабливішими для проживання містами США визнано Клівленд та Піттсбург. Нью-Йорк відстає від них і займає 51-ше місце. Високі позиції у списку посідають Париж та Лондон. Найкращим містом Японії є Осака-Кобе.
А найменш придатними для проживання містами було названо Тегеран, Дуала, Хараре, Абіджан, Пномпень, Лагос, Карачі, Дака, Алжир (столиця Алжиру) та Порт-Морсбі (Папуа- Нова Гвінея).