У Потсдамі, столиці німецької федеральної землі Бранденбург, розпочалися святкування з нагоди возз'єднання двох німецьких держав. День єдності Німеччини відзначається щороку на вшанування об'єднання країни 3 жовтня 1990 року. Народження нової Німеччини тривало майже рік: від повалення Берлінської стіни 9 листопада 1989 року до офіційного об'єднання двох німецьких держав у одну 3 жовтня 1990 року. День повалення Берлінського муру більше надавався б для святкування Дня єдності Німеччини, але від такої ідеї відмовилися, оскільки саме 9 листопада 1923 року в Мюнхені відбувся невдалий путч нацистів, а 9 листопада, 1938 року, коли нацисти здійснили погроми євреїв, увійшло до історії як «кришталева ніч».
З огляду на круглу дату урочисті заходи особливо масштабні. Щороку святкування відбуваються почергово в одному з п'яти східних ландів та на території Східного Берліна. Нині черга за Потсдамом, оскільки цього року Бранденбургія головує в Бундесраті, верхній палаті парламенту. Потсдам уперше в історії відзначень Дня єдності Німеччини запросив своїх закордонних партнерів iз Польщі, Угорщини та Росії. Тож позавчорашні святкування розпочалися із запального краков'яка у виконанні відомого польського колективу «Мазовше». На святкові урочистості та фестиваль, які тривали до вчорашнього вечора, прибули приблизно 400 тисяч гостей iз Німеччини та з-за кордону.
З нагоди ювілею одна рекламна агенція з Гамбурга створила автомобіль, передня частина якого взята з «Фольксвагена», гордості німецької автомобільної промисловості, а тильна — з «Трабанта», «консервної бляшанки на колесах», популярної серед автолюбителів НДР. Автомобіль-гібрид, який отримав назву «Гоббі», презентували вчора в Потсдамі. Це символічна машина, оскільки західні ланди надалі тягнуть на собі й за собою відсталу економіку постсоціалістичних «оссі». Утім проведене «до дати» опитування громадської думки показало, що 82 відсотки мешканців Західної Німеччини і 91 відсоток — Східної вважають об'єднання позитивною подією. Тривожить лише те, що дві третини мешканців колишньої НДР надалі вважають, що різниці між Сходом та Заходом надалі переважають над почуттям національної єдності. За ці 15 років Захід вклав у розвиток Сходу астрономічну суму в 1,4 трильйона євро і продовжує щороку вкладати по 80 млрд. євро, але екс-НДР економічно так і не зрівнялася із екс-ФРН.