У Києві відбулася зустріч секретарів Радбезів України — Анатолія Кінаха, Польщі — Єжи Бара та Білорусі — Геннадія Невігласа. Якщо попередник пана Бара бував в українській столиці вельми часто, то візит його білоруського колеги — велика рідкість. Зустріч цю і справді можна вважати політичним раритетом, адже після того, як у липні почався скандал між Мінськом та Варшавою, внаслідок чого Польща відкликала свого посла з Білорусі, дві сусідні держави опинилися на межі розірвання дипломатичних стосунків.
Зустріч всі оглядачі розцінили насамперед як частину плану українського МЗС, згідно з яким Київ хоче зіграти помітну роль у посередництві для примирення Польщі та Білорусі, а загалом стати посередником, єдиною цивілізованою жилкою, яка дозволить контактувати Білорусі з Євросоюзом. Власне, це те, чим займалася Варшава у часи Александра Кваснєвського — бути «адвокатом» України в ЄС, зв'язковим між кучмівською Україною та Великою Європою. Утім у спробах не допустити європейської ізоляції України попереднє польське керівництво дещо перестаралося. Є підстави остерігатися, що таким шляхом може піти й Україна, не зумівши втримати баланс наступальності і тактовності. Приміром, навряд чи так рішуче варто було панові Кінаху заявляти, що «ми не допустимо навіть спроб тією чи іншою мірою ізоляції Білорусі», не провівши бесід з Олександром Лукашенком і не з'ясувавши достеменно, наскiльки сама Білорусь прагне бути невідірваною від Європи і потребує в цьому якихось українських зусиль. Зрештою, подібна заява може бути доречною на тлі озвученої оцінки Україною тих антидемократичних процесів, що гуркочуть у Білорусі.
Але загалом сама ідея виглядає дуже позитивно і несе політичні бонуси Україні як претенденту на регіональне лідерство, як міжнародному посереднику.
Окрім великої мети, секретарі Радбезів обговорили прикордонне та загалом регіональне співробітництво. Анатолій Кінах повідомив, що останнє матиме черговий поштовх для розвитку на Міжнародному економічному форумі у Львові на початку жовтня, в якому планує взяти участь Президент Ющенко.
Стосовно подальших миротворчих кроків України, то, ймовірно, вони окресляться після візиту до Мінська Юрія Єханурова. Прем'єр-міністр, повідомив Анатолій Кінах, планує відвідати Білорусь у першій половині жовтня. Відтак перші закордонні візити нового голови українського уряду сконцентруються на «зоні ЄЕП».