Черкаський університет імені Богдана Хмельницького, який кілька років тому очолив професор Анатолій Кузьмінський, не перестає дивувати своїми новими ідеями та умілим оперативним втіленням їх у життя. Адже прогресивний ректор вважає, що провінція не там, де не столиця, а де все мохом поросло, й робить усе можливе, аби в його університеті кипіло життя: наразі на 13 факультетах тут гризуть граніт науки 7 тисяч студентів, опановуючи 31 спеціальність і 40 спеціалізацій. Недарма ж наприкінці літа цьому вузу, першому на Черкащині, було присвоєно статус національного.
Отож до презентації університету в статусі національного богданівці (так у Шевченковому краї називають студентів та викладачів цього вищого навчального закладу) приурочили не тільки відкриття наукової бібліотеки на 800 тисяч книг та оригінального кабінету журналістики, де вони зібрали історію мас-медіа області, а й власного храму Рівноапостольних Кирила та Мефодія.
Освятити українську православну церкву, яку збудували за проектом відомої архітекторки Лариси Скорик, спеціально приїхав зі столиці Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. «Без любові немає духовного життя, й тому наші учбові заклади повинні на це звертати увагу. Храм цей покликаний виховувати студентство у дусі християнської любові», — говорив на урочистостях Святійший Патріарх.
На знак подяки за величний білосніжний храм Кирила та Мефодія, який відтепер прикрашатиме площу перед головним корпусом Черкаського національного університету, Філарет вручив ректору Анатолію Кузьмінському та проректору Валентині Артюх, яка безпосередньо опікувалася будівництвом, ордени Князя Володимира Великого III ступеня.
А на презентації статусу національного в Палаці культури «Дружба народів» до цих нагород додалися ще й добрі слова, квіти та подарунки від численних друзів цього вузу. Варто зазначити, що голова Черкаської обласної адміністрації Вадим Льошенко разом із головою обласної ради Геннадієм Капраловим порадували студентство ЧНУ новеньким автобусом та сучасним комп'ютерним класом. А депутат Верховної Ради Борис Райков не поскупився на три стипендії по 100 гривень кожна для кращих студентів.