Революція на Майдані-2:

27.09.2005
Революція на Майдані-2:

(УНІАН.)

      Коли Брайан Адамс приїжджав до Києва минулого разу, в 2000 році, було холодно і дощило. Тому нинi його першим враженням на благословенній бориспільській землі була саме сонячна погода. Така якраз пасує для виступу на вечірньому Майдані, де містер Адамс дав півторагодинний концерт минулої суботи. Всі витрати, пов'язані з організацією його концерту, взяв на себе мобільний оператор Life:), який святкував перший мільйон абонентів. «Я рідко беру участь у таких, сказати б, «благодійних» акціях, — розповів про себе співак на прес-конференції. —  Але отримавши запрошення до України, одразу погодився. Мені здається... до вашої країни не часто заїжджають зірки світового рівня». Про Майдан та Помаранчеву революцію Адамс знає, навіть трошки орієнтується в сьогоднішній політичній ситуації. Каже: «Як же не знати, якщо ваша країна постійно присутня в стрічках новин світових агентств?».

      Прикметно, що сцену цього разу встановили на тому ж історичному місці. Ностальгійно так. І людей зібралося стільки ж. Або й більше. Єдине — цього разу прийшли просто розслабитись. На прес-конференції Брайан Адамс згадує, що його найбільший виступ, під час якого зібралося 90 тисяч осіб, відбувся на лондонському стадіоні Уемблі. Але він не впевнений, що на Майдані того вечора збереться стільки ж. «Так, Брайане, цей виступ тобі точно запам'ятається більшою кількістю прихильників», — додає ведучий DJ Паша українською. Людей і справді було багато, порахувати, звісно, важко, але людськими постатями чорніли навіть схили біля Жовтневого палацу.

      «Найважче для мене у творчості — писати соціальні пісні. Мені здається, що вони — своєрідне проповідування. А це сприймається зазвичай негативно», — вважає Брайан Адамс і на концерті виконує все більше старі пісні «а любві», а також деякі композиції з нового альбому Room Servise.

      Є у пана Адамса кілька традицій: по-перше, він завжди бере із собою на сцену фотоапарат, яким фоткає публіку. Між іншим, якби альбоми Брайана не продавалися з таким успіхом, він би став фотографом — це його хобі. Якось із Кельвіном Кляйном навіть фотоальбом випустив. «Американські жінки» називався. З Дженіфер Аністон, Сарою Джесікою Паркер та іншими, а кошти перерахував для організації, що займається дослідженнями раку молочної залози.

      Не забув свій апарат Брайан і цього разу, отож для фото ми дружно підіймаємо руки — хочеться ж, щоб концерт на такому історичному місцi запам'ятався співакові якнайкраще. Але одне неприємне враження все ж залишилося, тому що, по-друге: свій відомий хіт When You're Gone співак завжди виконує дуетом з однією з прихильниць, яку вибирає серед натовпу. «Будь ласка, вивчіть слова, я знову попрошу когось допомогти», — жартував Брайан із журналістами. Але його не чула дівчина на ім'я Яна: вона вийшла на сцену, не тільки не розуміючи англійську, з ведмежим слухом, а й не знаючи слів самої пісні. Ну от навіщо виходити в такому випадку на сцену?

      Разом зі співаком до Києва прилетіли 24 члени його команди, серед яких був навіть особистий кухар (а от Паваротті під час відвідин Києва волів готувати для себе та друзів сам. Італієць!). Чи не єдиною вимогою Брайана до організаторів був непрокурений автомобіль «Мерседес» — сам співак не вживає алкоголь та не курить. Наступного дня після концерту зірка планувала відвідати звичайний «київський джентльменський набір для туристів» — церкви, а особливим побажанням виявився музей мініатюр на території Лаври.

      Перед початком концерту на Хрещатику «УМ» було помічено відомого кобзаря Тараса Компаніченка: «На Адамса?» «Так це ж попса!», — каже. А після концерту в переході біля Бессарабки — гурт «Естетік Ед'юкейшн» майже у повному складі. Мабуть, після свого виступу на «Рок-Екзистенції» поспішали на Адамса.

      «Дякую», — говорить співак по закінченні прес-конференції, «Спасібо» — після концерту, «Заїдь ще якось», — відповідаємо ми, сподобалось!

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>