Політичне протистояння між представниками «помаранчевої» влади розгортається і на Львівщині. Голова облради Михайло Сендак, оголосивши про свій вихід із «Народного союзу «Наша Україна», закликав «губернатора» та паралельно голову обласної організації НСНУ Петра Олійника піти у відставку. «Мені видається, що Петро Михайлович перевтомився, працюючи на трьох посадах — голови ОДА, обласного осередку НСНУ і червоноградського бізнесмена. Тому я раджу йому піти з посади керівника адміністрації», — сказав Сендак, якого розглядають як одну з реальних кандидатур на пост керівника обласного осередку тимошенківської «Батьківщини».
Натомість Петро Олійник на день раніше заявив про намір подати до суду на члена «Батьківщини», відомого у Львові підприємця, власника концерну «Богдан» Богдана Федоришина, який має намір учетверте балотуватися на посаду міського голови. Підстава — наклеп. Не так давно пан Богдан оприлюднив аудіозаписи, які, на його думку, свідчать про причетність до корупційних дій «губернатора», а також низки колишніх високопосадовців області, зокрема начальника УМВС Львівщини Богдана Шкаради, якого Президент Ющенко уже звільнив. Відтак Олійник, як він заявив чи то всерйоз, чи жартома, хоче як компенсацію відібрати через суд у Федоришина його бізнес, а саме — зробити його концерн (готель, лікарню тощо) власністю громадськості міста.
Зазначимо, що Федоришина й Сендака оглядачі та деякі політики зараховують до однієї політичної команди — тієї, що представляє інтереси потужного бізнесмена, народного депутата, екс-«нашоукраїнця» й уже екс-«регіонала» Петра Димінського, зараз — позафракційного. Подейкують, що саме під крилом Димінського нині перебуває обласна «Батьківщина». Олійника ж його опоненти звинувачують у відстоюванні інтересів колишнього «губернатора», а тепер відомого бізнесмена Степана Сенчука. Нагадаємо ще один важливий у цьому контексті факт: під час призначення керівників областей соратники Сендака активно лобіювали саме його кандидатуру на «губернаторство», але Президент тоді визначився на користь керівника свого виборчого штабу на Львівщині — Олійника.
Отож протистояння між керівниками двох гілок обласної влади триває віддавна. Однак, звісно, чим ближче до виборів, воно буде загострюватися. У бік «губернатора» зараз лунають звинувачення у погіршенні економічної ситуації в області, а також у тому, що він досі не позбувся свого бізнесу. Зокрема, нібито він має у рідному Червонограді якісь три офіси (сам Олійник свого часу заявляв, що бізнесу він позбувся «завдяки Медведчуку», а решту передав дружині). Голова облради згадує й інші «гріхи» «губернатора», починаючи від того, що виборчий штаб Ющенка працював непрозоро, зараз Олійник у своїх кадрових рішеннях не радиться з депутатами, та ще й перешкоджає зустрічі Сендака з Президентом.
Зрештою, Михайло Сендак, який у березні вступив до лав «партії Ющенка» явно з кон'юнктурних міркувань, цього тижня зробив популістську заяву про вихід із «Народного союзу...». «Я не хочу бути у НСНУ просто членом на прізвище Сендак!» — обурюється зараз голова облради. Водночас, як і «відставники» на центральному рівні, він каже, що залишиться людиною Ющенка: «Я жодного разу його не підвів і не підведу... А такі люди, як Порошенко, Червоненко та Олійник, дискредитують Президента, використовуючи його ім'я, його бренд у власних інтересах».
Тим часом голова облорганiзацiї НСНУ Петро Олійник розмірковує над питанням пошуку собі заміни на партійній посаді. Бо визнає, що немає часу нею займатися.
Очікується, що боротьба між НСНУ та «Батьківщиною», тобто Олійником і Сендаком, на Львівщині розгорнеться ще з більшою силою, оскільки кожній із цій партій важливо набрати більшість у наступному скликанні облради. Адже саме ця більшість голосуватиме за наступного голову облради. У разі перемоги НСНУ може статися так, що група, яку представляє Сендак, втратить в області свiй вплив. Та й у сенсі парламентських виборів Львівщина — один із базових регіонів і для «ющенківців», і для «тимошенківців», які змагаються не лише в Києві...