Виконуючий обов'язки міністра фінансів Віктор Пинзеник представив проект бюджету-2006, який нічим особливим не вiдзначається і дуже нагадує цьогорічний. Принаймні таку оцінку документу дала перший заступник голови парламентського бюджетного комітету Людмила Супрун, яка, проте, рекомендувала його прийняти до розгляду. Найбільший критик Мінфіну за всіх часів, голова Рахункової палати Валентин Симоненко звернув увагу на те, що перевиконання плану з надходжень до цьогорічного бюджету, в порівнянні з 2004 роком, не пов'язане з економічною діяльністю. Про фінансові труднощі говорив і сам Віктор Пинзеник, нарікаючи на те, що план із доходів від приватизації з початку нинішнього року виконано лише на 10 відсотків, а саме за рахунок цих коштів мали би виплачуватися пенсії. За словами в. о. міністра фінансів, Пенсійний фонд ще кілька років поспіль зберігатиме пряму залежність від дотацій із держбюджету. З огляду на ситуацію, що склалася, уряд змушений залучати на ринку додаткові кошти, випускаючи облігації державної позики, і будує великі плани щодо надходжень від продажу «Криворіжсталі» у жовтні.
Видатки розвитку в Держбюджеті-2006, порівняно з поточним роком, зростуть на 4 мільярди гривень. Найбільші вливання призначаються дорожньому господарству, передбачено також дотації для вугільної галузі, житлово-комунального господарства та агропромислового комплексу. Ці мільярдні виплати буде спрямовано на компенсацію відсотків за кредитами, які надаватимуться банківськими установами. Окремі програми уряду буде спрямовано на підтримку авіаційної промисловості, судно- та приладобудування.
Щодо соціального блоку питань, то у держбюджеті на 2006 рік передбачається підвищення стипендій та пільговий проїзд для студентів у громадському транспорті. Стипендія збільшуватиметься разом із рівнем прожиткового мінімуму, який із 1 січня наступного року зросте з 423 до 464 гривень. Уряд пропонуватиме внести зміни майже до десяти законів, які регламентують систему оподаткування в країні. Ці зміни стосуватимуться роботи страхових компаній, банків та акцизних зборів. У разі схвалення парламентом ці зміни в оподаткуваннi дозволять перерахувати до бюджету додаткові 400—500 мільйонів гривень. Віктор Пинзеник, відповідаючи на запитання депутатів, висловив занепокоєння у зв'язку з проблемою, що виникла з надання пільг громадянам. Він, зокрема, зазначив, що простіше було б прийняти закон про безкоштовний проїзд для всіх громадян, тому що ні один бюджет у світі не може витримати такого обсягу пільг, які нараховуються в розмірі 10 мільярдів гривень.
Винесений на голосування законопроект Петра Симоненка (фракція КПУ) про неприйнятність цього проекту бюджету зібрав трохи більше 70 голосів. Отож проект бюджету-2006 буде розглянуто, його не повернули, на доопрацювання уряду. Планується, що парламент має схвалити бюджет-2006 не пізніше 29 листопада.