Потрібна гвардія!

21.09.2005
Потрібна гвардія!

Чим не гвардієць? (прес-служби ВВ.)

      Навчальну базу Внутрішніх військ МВС поблизу Києва минулих вихідних показували представникам іноземних посольств. Треновані собаки знешкоджували злочинців, спецпідрозділи захоплювали автобуси та будинки, демонстрували віртуозність поводження зі зброєю у двобої, а снайпери вражали мішені.

      Демонстрація сили засвідчила добру боєздатність ВВ, чим дипломати залишилися неабияк задоволені. Річ у тім, що 112 іноземних дипломатичних установ на території України охороняють саме спеціальні бригади внутрішніх військ. Але, окрім іноземців, були й інші глядачі — окремі народні депутати з різних парламентських фракцій i груп.

      У парламентаріїв інтерес свій: у Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про Національну гвардію МВС», згідно з яким ВВ має реформуватися в якісно нову силову структуру. Законопроект народні обранці розглядатимуть у першому читанні вже найближчим часом. Утім парламентарії поки що стримані в коментарях, хоча й не заперечують, що час реформувати ВВ уже настав. Декого насторожує, що за Національною гвардією зберігатиметься військовий статус, дехто, навпаки, розуміє, що боротися зі злочинністю, охороняти громадський порядок невійськове формування просто не здатне. Так, голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки i оборони Георгій Крючков переконаний, що така силова структура дуже необхідна для держави, тож ії перехід до рівня подібних європейських структур не за горами. Вкотре висловив упевненість, що парламентаріям вистачить мудрості i потрібний законопроект неодмінно буде прийнято, i командуючий ВВ Олександр Кіхтенко.

      До речі, зразком для реформування вітчизняних Внутрішніх військ буде французька жандармерія, інститут якої існує понад 200 років. Французькі фахівці вже прибули до Києва, щоб поділитися досвідом, i розраховують на тривалу співпрацю. Рівень бойової підготовки наших бійців їм сподобався.

ДО РЕЧІ

      Уряд пропонує збільшити в 2006 році фінансування силових відомств. У проекті бюджету на потреби Генпрокуратури передбачено 617,5 млн. грн. (на 44 % більше, ніж у 2005 році) та 2,5 млн. грн. на будівництво або придбання житла для прокурорсько-слідчих працівників.

      Витрати на утримання МВС збільшені на 16 % і становлять 4,4 млрд. грн.  СБУ пропонується виділити 1,3 млрд. грн. (загальний фонд збільшено на 18,2 %, спецфонд — на 36%). Для боротьби з контрабандою СБУ одержить 9,6 млн. грн., що більше на 26,4 %.

  • «Термінатор» згадав усе

    Через тиждень після свого призначення на посаду Генерального прокурора Юрій Луценко відвідав камеру №158 у Лук’янівському СІЗО (площею у дев’ять метрів квадратних), в якій він «відсидів» майже півтора року в часи режиму Януковича. >>

  • Кримінальний талант

    Чотири роки тому 18-річний Артур Самарін виїхав з України до Америки за програмою «Робота та подорож». У рідний Херсон хлопець повертатися не планував, тому склав свій хитромудрий план втілення в життя своєї «американської мрії». >>

  • Шанс для невинних

    Законопроект «Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо забезпечення засудженим за особливо тяжкі злочини права на правосудний вирок» уже давно готовий до другого читання у сесійній залі Верховної Ради України. Але вже кілька місяців у народних обранців руки не доходять до того, щоб поставити його на вирішальне голосування. Незважаючи на те, що Європейський суд з прав людини послідовно виносить рішення не на користь держави Україна, за які, до того ж, розплачуються не судді, а ми, платники податків. >>

  • «Хорте», тримайся!

    Суддя Ірина Курбатова більше двох годин читала текст вироку активісту Юрію Павленку (на прізвисько «Хорт»). У результаті, за «організацію та участь у масових заворушеннях під Вінницькою ОДА 6 грудня 2014 року» майданівець Павленко отримав чотири роки й шість місяців позбавлення волі. Він також має компенсувати судові витрати — 10 тис. грн. >>