Сьогодні Україна посідає друге місце в Європі за кількістю хворих на туберкульоз (попереду нас лише Росія). За перше півріччя цього року рівень захворюваності зрiс на 7,5 відсотка і становить понад 87 осіб на 100 тисяч населення. Кожні 27 хворих помирають. Водночас в Україні функціонує 124 протитуберкульозних диспансери, розраховані на 25 тисяч ліжок (реально ж хворих удвічі більше). Тому допомога Глобального лікарського фонду, який адмініструє Всесвітня організація охорони здоров'я, є надзвичайно доречною для нашої країни. Між іншим, це найбільший грант Фонду, який коли-небудь надавали країнам Східної Європи. Загальна сума допомоги складає 2,5 мільйона доларів США — цих коштів має вистачити на закупівлю протитуберкульозних препаратів упродовж трьох років.
Як повідомляє прес-служба МОЗ, закуплені медичні препарати насамперед будуть направлені для потреб Донецької та Дніпропетровської областей, Севастополя і всіх тюрем (адже саме заклади пенітенціарної системи є найнебезпечнішими «розплідниками» хвороби). Для закупівлі таких же препаратів для хворих інших регіонів має знайти кошти міністерство.
Таблетки, кожна з яких поєднує 4 препарати, що призначаються тричі на день (сьогодні хворі на туберкульоз мусять ковтати по 17 таблеток), — це ліки, за допомогою яких буде проліковано упродовж трьох років 75 тисяч пацієнтів. Вартість компонентів для лікування одного хворого за новою методикою DОТS — близько 80 гривень (лікування хворого за старою методикою — це близько 60-80 тисяч гривень). «Диспансери і ліжко-дні — неефективні, ми вже у цьому переконалися, і перехід на DOTS-методику дасть змогу здешевити лікувальний процес та зупинити епідемію, — каже в.о.міністра Микола Поліщук. — Окрім того, що це значно зменшить бюджетні витрати на лікування хворих, ми зможемо надати ще й соціальну допомогу — продовольчі пайки, сестринські послуги тощо. Сьогодні дешевше забезпечити соціальну підтримку хворого, який уже не є заразним для оточуючих, та забезпечити контроль за лікуванням на амбулаторному етапі, ніж утримувати його на стаціонарному лікуванні».