Німеччина після виборів
Лідери партій ХДС та «Вільні демократи» готові запропонувати зеленим, партнерам канцлера Шредера у колишньому уряді, створити разом з ними нову урядову коаліцію, повідомляє «Лєнта.ру». Попередні переговори призначено начебто на 22 вересня. Досі «Вільні демократи» категорично не погоджувалися на альянс із Партією зелених. Відтак у Бундестазі може утворитися коаліція, яку оглядачі називають «ямайською» (за кольорами прапора цієї острівної країни, що відповідають кольорам німецьких партій, котрі можуть сформувати новий уряд), — чорно-жовто-зелена. Подібна коаліція може утворити доволі стійку парламентську більшість, об'єднавши 225 депутатських мандатів християн-демократів, 61 — «вільних демократів» та 51 — зелених.
Втрати
У Відні на 97-му році життя помер Симон Візенталь, найбiльший у світі мисливець за нацистами. Візенталь був в'язнем нацистських концтаборів. Після Другої світової війни він заснував перший у світі Документаційний центр із розшуку фашистів, які уникнули Нюрнберзького процесу та інших судових переслідувань. Завдяки діяльності Центру вдалося передати у руки правосуддя понад тисячу колишніх гітлерівців, свідчить персональний сайт Симона Візенталя. Нагадаємо, що сам Візенталь є уродженцем Західної України.
Іранський атом
МАГАТЕ розпочало вчора у Відні засідання, на якому спробує знайти вихід із дипломатичної кризи з Іраном. Президент Ірану Ахмадінеджат днями вкотре твердо заявив про налаштованість налагодити в країні повний цикл переробки урану для атомної енергетики, наголосив він. Росія, Китай та деякі інші держави виступили на вчорашньому засіданні рішуче проти залучення Ради Безпеки ООН до вирішення цього питання, передає Бі-Бі-Сі. Тим часом США та Євросоюз намагаються вплинути на Росію з тим, щоб вона передала так зване «ядерне досьє» Ірану в розпорядження Радбезу ООН. Але російські дипломати категорично відхилили це прохання, свідчить РІА «Новості».
Пошук військових злочинців
Один із військових злочинців генерал Анте Готовіна переховується в одному з 80 францисканських монастирів у Хорватії, а Ватикан покриває цей факт, заявила Карла дель Понте, керівник Міжнародного трибуналу з військових злочинів у колишній Югославії, в інтерв'ю британській газеті «Дейлі телеграф». Карла дель Понте заявила, що вирішила надати справі гласності після того, як Папський престол упродовж кількох місяців ігнорував її звернення, навіть лист, адресований особисто Папі Бенедикту ХРІ, залишився без відповіді.