«Це був емоційний, артистичний виступ, де треба було говорити фактами, на жаль, я фактів не зустрів, — так у неділю прокоментував Президент ефір Юлії Тимошенко на «Інтері». — Я знаю, Юлія Володимирівна перебуває не в найкращому морально-психологічному стані, бо я сам пережив таке. Моя порада Юлії Володимирівні: якщо на першому місці стоять чесноти, про які ми говорили на Майдані, — то це в будь-якому вигляді краще, ніж просто робити грубий опозиційний підхід».
На прохання прокоментувати перспективи Тимошенко після парламентських виборів Віктор Ющенко запевнив: «Я не зачиню свої двері ні перед ким і ніколи дулю в кишені не тримаю». А на запитання , чи вірить він запевненням екс-Прем'єрки, що війни не буде, відреагував так: «Яка війна, друзі, про що ми говоримо?!»
«Юлія Володимирівна хай вибирає свою дорогу відповідно до своїх чеснот, уявлень про цінності і свого бачення України, — це вже щодо переходу Ю.Т. в опозицію. — Одне хочу сказати — повноважень, які були в Юлії Володимирівни, не було в десяти урядів України разом узятих, щоб творити добрі справи. А не робити провокації на прохідних тих чи інших заводів за рішеннями, які несумісні з державними інтересами».
Тонкий натяк на те, що до відставки Кабміну Тимошенко його підштовхнули події навколо Нікопольського заводу феросплавів, Президент повторив кілька разів: «Минулої п'ятниці Україна була поставлена на межу серйозного конфлікту. І не тому, що працює два центри (влади. — Ред.), а тому що один центр працює не по правилам. Це була точка інтриг, після яких я твердо вирішив... І про це відразу в понеділок, говорячи з Володимиром Михайловичем Литвином, сказав: скоріше, рішення має бути таке, що всі повинні піти з пляжу».
Словом, наразі хай у всіх звинуваченнях розбираються Генпрокуратура, Служба безпеки й МВС. Президент висловив сподівання, що після дiй цих органів «стануть відомі тіньові схеми, які призвели до звільнення вищих чиновників». «Деякі урядовці почали управляти суддями, прокурорами, творити тіньову приватизацію, яка приводить країну на грань кровопролиття заради виграшу в сотні мільйонів в одну зі сторін. Я у цій ситуації пасивним ніколи не буду. Я поставив крапку. Переконаний — мої дії були вірні. Далі пішли емоції, які я не хочу коментувати. Я себе веду як християнин і чесна людина», — сказав Ющенко.
У відповідь на заяву Тимошенко, нібито Президент, звільнивши її, завдав удару ідеалам революції, В.Ю. зазначив: «Єдиною легітимною посадовою особою після Майдану є Президент країни, бо йшлося про президентські вибори, які закінчилися моєю перемогою». А ідеали Майдану «з певного моменту, як мені не боляче говорити, стали відходити в легенду, ми стали втрачати символ»...
Призначати Петра Порошенка у владу по-новій глава держави принаймні зараз не збирається, бо «люди, яким пред'явлені такі звинувачення, повинні пройти правову дорогу». І щодо «старих» міністрів: «Індульгенції нікому не буде. Хочу, щоб усі міністри вважали, що перед політичними силами парламенту і Юрієм Єхануровим лежить білий аркуш паперу». А новий уряд, за словами Ющенка, повинен бути не політичним, а прагматичним, «робити вранці справу — і ввечері бачити віддачу». А ще — подати руку бізнесу, а «не махати шашкою над його головою».