Позавчора єгиптяни вперше в своїй історії голосували на альтернативних президентських виборах. До цього одного кандидата в президенти визначав парламент, а виборці лише затверджували його кандидатуру на референдумі. 32 мільйони єгиптян із правом голосу мали можливість проголосувати з восьмої ранку до 22 години вечора на одній з 9865 виборчих дільниць, які були відкриті в 26 провінціях країни. На цих дільницях за правильністю голосування стежили 13 тисяч суддів (вони мають скріпити своїми підписами законність проведення виборів) та представники десяти кандидатів на посаду президента. Але попри вимоги місцевих опозиційних партій та міжнародної спільноти, передусім Сполучених Штатів, місцевим незалежним та міжнародним спостерігачам не було дозволено здійснювати моніторинг виборів. Вибори пройшли загалом спокійно, хоча на виборчих дільницях панував балаган, а останнє обмеження стало причиною багатьох інцидентів. У провінції траплялися випадки побиття осіб, які намагалися здійснювати з власної ініціативи моніторинг виборів. Через дві години після початку виборів ЦВК Єгипту все ж дозволила здійснювати нагляд за виборами місцевим незалежним спостерігачам. Кореспонденти агенції «Ассошіейтед пресс» повідомляють про принаймні два помічених ними випадки порушення виборчого законодавства. Хоча виборча агітація була заборонена за два дні до дати виборів, але навіть у день їх проведення на одній з виборчих дільниць столиці країни — Каїра — висів великий плакат із написом «Скажемо «так» Мубараку задля процвітання», а вулицями міста Тахта в провінції Асіют їздили автомобілі з гучномовцями, з яких закликали голосувати за чинного президента Мубарака та виголошували гасла: «Мубарак — це мир! Мубарак — це мудрість! Мубарак — це майбутнє!» Опозиційний рух «Кафія» («Досить») закликав своїх прихильників провести в день виборів на центральній площі Каїра — Мідан Тахрір — мітинг протесту проти корумпованої влади. Виступи кількох сотень представників опозиції опівдні були розігнані поліцією.
Президент Мубарак проголосував за себе на виборчiй дільницi у передмісті Каїра з самого ранку. Але єгиптяни не поспішали за прикладом свого незмінного впродовж останніх 24 років лідера. Більшість мешканців країни перебувають в апатії і вважають, що від їхнього волевиявлення нічого не залежить. Загальна активність виборців була дуже низькою, влада повідомила, що вона була високою і «перевершила всі сподівання». Але не подала жодних цифр. Офіційні результати виборів стануть відомими не раніше сьогоднішнього дня, але ніхто не сумнівається, що 77-річний Хоснi Мубарак, якого в Єгипті називають «останнім із фараонів», здобуде черговий президентський мандат на наступні шість років. За результатами проведених екзит-полів, за нього проголосували 92 відсотки виборців.
Кандидати від опозиції та незалежні спостерігачі вже заявили про масштабні порушення табором Мубарака виборчого законодавства та спроби фальшування результатів, повідомляє «Франс пресс». Голова виборчого штабу головного представника опозиції, 40-річного Аймана Нура, повідомив, що він набрав від 30 до 55 відсотків голосів виборців, залежно від регіону. За підрахунками незалежних аналітиків, Нуру віддали свої голоси 15-20 відсотків мешканців сільської місцевості та 3-5 відсотків міських виборців. Не зважаючи на порушення і можливе фальшування результатів виборів, міжнародні організації з прав людини вважають їх кроком уперед на шляху до демократії. «Їхнє значення полягає не в можливості скинути з трону Мубарака, але у факті, що єгиптяни нарешті мають змогу критикувати його правління та довідатися, що існують інші кандидати на посаду президента», — заявила організація «Х'юмен Райтс Вотч».