Недавнє рішення Уманського міськрайонного суду Черкаської області — про поновлення на посаді головного лікаря Жашківської центральної районної лікарні Ореста Чубка — викликало серед тамтешніх лікарів справжнє обурення і шок. Адже в червні вони навіть голодували, вимагаючи звільнення свого керівника.
У заяві, розповсюдженій для преси, колектив медиків, у числі яких головні спеціалісти райлікарні, називають рішення уманських суддів несправедливим, замовним і таким, що не відповідає нормам процесуального права та стверджують, що «працювати під керівництвом Чубка не мають морального права». Отож звертатимуться до апеляційного суду.
Водночас люди в білих халатах заявляють, що на тих, хто свого часу висловив недовіру головному лікарю районної лікарні, чиниться тиск, йдуть погрози розправитися з їхніми дітьми.
Революція в білих халатах у маленькому райцентрі Жашкiв триває майже рік. Терпець лікарів увірвався ще в листопаді минулого року. Тоді медики віднесли заяву до Жашківської районної прокуратури і вимагали притягнути до кримінальної відповідальності за порушення їхнього виборчого права головного лікаря Ореста Чубка. Медиків не влаштовував авторитарний стиль керівництва головного лікаря, вони наголошували, що в районі зруйнована лікувальна справа: за час головування Чубка з роботи звільнилися 11 лікарів. Та прокуратура району відмовила в порушеннi кримінальної справи. Цю постанову, стверджують лікарі, вони одержали «оперативно» — у квітні цього року. Відразу після такого рішення, лікарі звернулися вже до Черкаської обласної прокуратури зі скаргою, в якій просили скасувати постанову та провести розслідування по-новому і в повному обсязі. Але й повторне розслідування, котре проводила та ж Жашківська райпрокуратура, завершилося нічим — у порушенні кримінальної справи знову було відмовлено. Втім вперті лікарі не здавалися. І обласна прокуратура повторну постанову таки скасувала, повернувши матеріали у Жашків для проведення додаткової перевірки. Така гра прокурорів у піжмурки знову закінчилася для лікарів пшиком, тобто постановою прокуратури Жашківського району про відмову в порушенні кримiнальної справи.
Тому в пошуках справедливості лікарі звернулися ще й до мiнiстра внутрiшнiх справ Юрія Луценка. Тоді працівники Уманського УБОЗу провели перевірку фактів порушення виборчого законодавства головлікарем і передали свої матеріали в облпрокуратуру, в яких, кажуть медики, факти підтвердилися. Дійшли лікарі, а їхня команда складається із 47 осіб, і до обласного прокурора Миколи Лісового, який пообіцяв їм об'єктивне рослідування справи. Справу передали до Монастирищенської районної прокуратури, але, на думку лікарів, її розслідування свідомо затягується.
Нічого не дала й перевірка фінансово-господарської діяльності Жашківської ЦРЛ, котру в липні проводили працівники КРУ, стверджують лікарі, що змусило колектив медиків звертатися ще й до керівника УБОЗу в Черкаській області. Водночас грубі порушення дотримання трудового законодавства в райлікарні виявила перевірка обкому профспілки працівників охорони здоров'я. Тому після постанови профспілкового комітету Жашківської райлікарні та розпорядження голови Жашківської райадміністрації у липні пана Чубка нарешті було звільнено із займаної посади. Але він оскаржив рішення профспілки в суді й подав заяву про поновлення його на роботі. Що й зробив Уманський міськрайсуд.
Пан Чубко поки не приступив до виконання своїх службових обов'язків, але районна лікарня кипить пристрастями. Лікарі Жашківської ЦРЛ кажуть, що, пройшовши через утиски і переслідування, анонімні і наклепницькі листи, через погрози та голодування, зупинятися не збираються і продовжать свою боротьбу, стукаючи в усі двері та вимагаючи справедливого рішення.