Згідно з попередньою обіцянкою, президент США Джордж Буш звернувся до Конгресу з поданням про виділення додаткових 51,8 млрд. доларів на допомогу жертвам урагану «Катріна» та усунення наслідків катастрофи, повідомив учора речник Білого дому Скотт Макклеллан. Ці гроші також мають піти на очищення води та інші заходи, що мають захистити здоров'я мешканців уражених стихією регіонів американського півдня. Минулої п'ятниці Конгрес США вже виділив 10,5 млрд. доларів на боротьбу з наслідками повені. За даними сенатора-республіканця Теда Кокрана, рятувальні операції та iншi заходи з лiквiдацiї наслiдкiв трагедiї щодня поглинають мільярд доларів з американського бюджету.
Утім американці не впевнені в ефективності дій уряду. За результатами останнього опитування Інституту Геллапа, 42 відсотки респондентів відповіли, що президент Буш погано справляється з кризою, яка була викликана ураганом «Катріна», а 35 відсотків оцінюють його дії позитивно. Стосовно ефективності дій свого лідера мають сумніви навіть його однопартійці. Конгресмени-республіканці повідомили позавчора про намір створити комісію, яка здійснюватиме незалежну оцінку розмірів збитків та контролюватиме правильність планів усунення наслідків катастрофи і доцільність розподілу виділених коштів. У комісії будуть також представлені законодавці з опозиційної Демократичної партії. Комісія має надати звіт про проведену роботу до середини лютого 2006 року.
На жаль, розпочалося те, про що попереджали і чого побоювалися. Том Скіннер, речник урядового Центру контролю та попередження хвороб, повідомив учора про смерть п'яти евакуйованих. «Ці п'ятеро були вбиті vibrio vulnificus, бактерією, яка може проникати в організм через подряпини чи рани», — повідомив Скіннер агенції «Франс пресс». Він також застеріг, що це лише початок, і бактерія, близька до тих, що спричинюють холеру, буде надалі атакувати та вбивати людей, передусім літнього віку та зі слабкою імунною системою. Міністерство охорони здоров'я вже попередило керівництво, рятувальників та військових, що люди, задіяні на роботах у Новому Орлеані та в інших районах катастрофи піддаються ризику не лише у зв'язку з контактом з токсичною водою, але й наражаються на небезпеку захворіти на холеру, малярію, тиф, вірус Західного Нілу та інші небезпечні для життя хвороби. У зв'язку з цим, розпорядження мера Нового Орлеана про негайне примусове виселення всіх людей, які ще залишаються у місті, є більш ніж доцільним.
Станом на вчорашній день під водою перебувало 60 відсотків території Нового Орлеана (для порівняння: 80 відсотків минулого тижня). Очікують, що у воді, під водою та в затоплених будинках перебувають до десяти тисяч людських тiл. Рятувальні загони наразі виявили тіла лише 83 загиблих. Позавчора в район катастрофи було доставлено 25 тис. пластикових пакетів для зберігання тіл загиблих.