З огляду на активні пертурбації у політичному житті країни, однією з найбільших інтриг учорашнього сесійного дня були довгоочікувані відставки «сумісників». Тому оголошення головуючого на засіданні першого віце-спікера Адама Мартинюка (Голова ВР Володимир Литвин уже другий день перебував у США, де бере участь у Другій всесвітній конференції голів національних парламентів) про перетворення фракції «Регіони України» на фракцію Партії регіонів та колізію навколо виділення окремої фракції партії «Наша Україна» (екс-ПРП) притому, що цю назву вже «забила» за собою фракція НСНУ, депутати вислухали «нашвидкуруч». І з великим задоволенням узялися до «родзинки» порядку денного.
А основна інтрига полягала в тому, що незадовго до початку засідання до парламенту надійшла заява тоді ще секретаря Ради національної безпеки й оборони Петра Порошенка. Нею голова (знову-таки, тоді ще) Бюджетного комітету Верховної Ради відкликав свою попередню заяву — про складення депутатських повноважень. Звісно, Петро Олексійович на той момент уже знав, що з виконавчої влади йому доведеться піти, навіть доклав до своєї заяви відповідний документ про звільнення з РНБО, і думав устигнути залишити за собою принаймні депутатство разом із потужною посадою голови чи не найважливішого парламентського комітету.
Але не так сталося, як гадалося. Навколо питання про позбавлення Порошенка депутатського мандата спалахнули неабиякі баталії. Відверто на захист свого однопартійця наважувалися стати хіба представники партії «Народний союз «Наша Україна», тоді як усі інші — від опозиції до нібито провладної Української народної партії ледве що не скандували «Порошенка — геть!». «Енесунівці» просили колег не позбавляти Порошенка права бути нардепом, тоді як комуністи, соціалісти і, природно, об'єднані есдеки цілком слушно нагадували, що у Петра Олексійовича була просто прірва часу для того, щоб визначитися, в якій гілці влади він хоче працювати, і не порушувати протягом усього цього часу Конституцію. До них приєдналися й УНПісти, вустами Валерія Асадчева (до речі, члена Бюджетного комітету) заявивши, що якщо комуніст Адам Мартинюк із подачі свого однопартійця, голови Комітету ВР з питань регламенту Валентина Матвєєва не поставить «питання Порошенка» на голосування, «звинуватять комуністів у корупційних зв'язках». Перед цим головуючий запропонував «відкласти розгляд питання на потім».
Результат цієї дискусії незабаром висвітився на табло: за те, щоб позбавити Петра Порошенка повноважень народного депутата, проголосували 269 його вже колишніх колег по сесійній залі ВР. Із них — тільки два представники фракції НСНУ (Тарас Довгий та Олександр Омельченко-молодший) і жодного депутата з Народного руху й «Демократичної України». Фракція Народної партії Володимира Литвина дала тільки 13 голосів «за» із 44, а всі інші парламентські утворення підтримали пропозицію комітету про позбавлення Порошенка мандата повним або фактично повним складом.
Не пощастило й екс-міністрові економіки Сергію Терьохіну. Він також схаменувся «вчасно», спрямувавши до ВР заяву про відкликання своєї попередньої заяви за 10 хвилин до початку пленарного засідання, але його не пощадив ніхто, крім «народних рухівців» та більшості «енесунів»: за припинення повноважень народного депутата Терьохiна було подано 318 голосів. Окрім того, парламент припинив повноваження народних депутатів Юрія Артеменка (голови Запорізької облдержадміністрації), Віктора Балоги («губернатора» Закарпаття), Сергія Бондарчука (голови Вінницької області), Едуарда Гурвіца (міського голови Одеси), Олександра Морозова (голови наглядової ради Ощадбанку), Миколи Павлюка (начальника Одеського порту), Ігоря Тарасюка (керівника Державного управління справами), Миколи Сидоренка (голови Держкомзему), Віктора Тополова (на той час — міністра вугільної промисловості) та голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка. Заяву Тараса Стецьківа, який попросив не викидати його із законодавчого органу значно раніше за своїх колег-невдах по роботі на виконавчих посадах, поки що не розглядали...