«До парламентських виборів 2006 року в Україні не буде громадського телебачення. Що буде з проривом Першого національного?» — так «5-й канал» анонсував у вівторок сюжет про черговi апломби президента НТКУ Тараса Стецьківа.
Нагадаємо, що пан Стецьків укотре вже означив Президентові України Вікторові Ющенку своє бачення розвитку УТ-1, назвавши три варіанти. Перший варіант — залишатися в статусі бюджетної установи і бути, як і за Кучми, речниками уряду у випусках новин, а в решті програмного наповнення — сірим болітцем. Саме за такого варіанту Тарас Стецьків не бачить сенсу триматися за своє крісло. Варіант другий, як це зробила свого часу Росія, — перетворити УТ-1 на державне підприємство, розвиваючи його як державне телебачення. І варіант третій: створивши на базі УТ-1 держпідприємство, стрімко розбудовувати Суспільне телебачення з незалежними джерелами фінансування та наглядовою радою. Саме третій варіант, на думку Тараса Стецьківа, його колег та переважної більшості експертів, відповідає ідеалам громадянського суспільства і принципам розвинутих європейських країн.
Гість програми «Час» «5-го каналу» віце-президент НТКУ Андрій Шевченко сказав, що «з НТКУ виживають найефективнішого менеджера в її історії». Кандидатури людей на місце Тараса Стецьківа Андрій Шевченко оцінює негативно, а пропозиції влади створити паралельно державне і суспільне телебачення вважає абсурдними. Адже насамперед — це додатковий удар по кишені платників податків, які змушені будуть утримувати не один, а два телевізійні канали. Також Андрій Шевченко пояснював, що і Стецьків, і зібрана ним телевізійна команда має цілком тверде бажання розбудовувати Суспільне телебачення. Адже з 19 вересня має запускатися нова ефірна сітка, нові програми, які готувалися півроку, тому в плани президента НТКУ аж ніяк не входила заява про відставку.
Віце-президент НТКУ Андрій Шевченко пообіцяв: «Якщо влада дає можливість каналу рости, я вважатиму честю бути частиною цього проекту. Якщо ні — залишатися тут сенсу не буде. Піду сам і радитиму зробити це друзям».