Нова кіностудія буде розташована на межі Києва і, за словами Віктора Приходька, зовсім не нагадуватиме промислову зону із бетонними ангарами, похмурими пейзажами і студійними офісами. Це буде щось середнє між кіностудією і Діснейлендом. Цей новаторський проект розробили Віктор Приходько і два українських архітектори. «Там будуть дивні забавні будинки і цікавий натурний майданчик, — каже Віктор Миколайович, — туди буде цікаво прийти і приємно працювати. Дуже добре, коли на кіностудії здорова аура: якщо працювати із задовленням, результат буде хорошим». Про точне місце розташування нової кіностудії, яка за площею буде в півтора рази більшою за державну, Віктор Приходько не сказав, щоб не гальмувати процес різноманітних узгоджень, й інвесторів поки назвати відмовився. Повідомив тільки, що фінансуватиме будівництво українсько-американська компанія, яка вкладе в початковий етап створення кіностудії 7 млн. доларів, і два дрібні інвестори — один із Лондона, другий із Парижа. На запитання «УМ», чи не братиме участі в будівництві Олександр Роднянський, якого раніше Приходько називав своїм можливим партнером, Віктор Миколайович відповів: «Ні, я все ж таки хочу, щоб це була максимально моя кіностудія, бо я такий куркуль. Ми обговорювали ці плани з Роднянським, із Владом Ряшиним, який теж зацікавлений знімати кіно. Можливо, на якомусь етапі хтось із них підключиться, але я б хотів пробувати зробити так, щоб усе було в одних руках».
На шашлики на нову кіностудію Віктор Миколайович запросив журналістів на кінець весни. Тоді має бути готова кіностудія і запустяться два проекти — комедія, режисером якої буде власник студії, і фільм за книгою Олександра Кузнєцова «Бабин Яр», це українсько-польсько-американський проект із бюджетом 20 млн. доларів. Режисером буде 70-річний класик американського кіно Сiднi Люмет («Дванадцять розгніваних чоловіків», «Вердикт», «Телемережа» — за останній він отримав чотири «Оскари»). Страхова компанія навіть попросила кіноветерана пройти медобстеження на предмет фізичної здатності «командувати парадом», але це знаний режисер, «такі в нас в Україні ще не знімали», — сказав Віктор Приходько. Під цей фільм на кіностудії побудують декорації — 8 кварталів старого міста, бо, як з'ясувалося на зйомках фільмів про Нестора Махна і Леоніда Утьосова, в Києві вже немає неосучаснених куточків міста. Нова кіностудія буде обладнана за останнім словом техніки. Власного комплексу лазерної обробки плівки Віктор Приходько «заводити» не планує, але в нього є домовленості із компанією «Кодак», що ті поставлять на території кіностудії своє обладнання, і це буде їхній бізнес.
Кіно — це діло молодих. Ейзенштейну, Лукасу, Спілбергу було по 27 років, коли вони зняли свої шедеври, каже Приходько. І робить ставку нової кіностудії теж на молодих кінематографістів. Кіношкола, яку директор започаткував на кіностудії ім. Довженка, переноситься на приватну студію, а вже у вересні Віктор Приходько збере в Києві на кампус молодих талантів-кіноматографістів із 10 країн Східної Європи. Це буде і фестиваль, і майстер-клас, і пошук кадрів. Але й своїм колегам із «світлого радянського минулого», як називає майбутній кіномагнат українських режисерів старшого покоління, він не буде відмовляти, якщо ті принесуть хороші проекти.
Отже, Віктор Приходько свого слова дотримав. Після того як у суді довів незаконність звільнення з посади директора кіностудії ім. Довженка, він написав заяву за власним бажанням, яку звичайно з радістю підписали в Міністерстві культури. А він зверху написав: «Ознайомлений, згоджуюсь, ура!». Новим генеральним директором кіностудії ім. Довженка призначено бізнесмена Ігоря Ставчанського. Днями в інтерв'ю Приходько невдало пожартував щодо назви майбутньої кіностудії — «Хохлівуд». Він пообіцяв ящик шампанського тому, хто придумає вдалу назву для його дітища.
Валентина КЛИМЕНКО.
Віктор Приходько.