Продовжується скандал навколо українського миротворчого контингенту в Лівані. Нагадаємо, що після того як знайшли підтвердження факти фінансових зловживань командирів нашого батальйону попередньої ротації, ООН виступила з ініціативою замінити українських бійців миротворцями іншої країни.
Але в самій Україні, судячи з усього, все ще сподіваються залагодити скандал. Причому цим питанням переймаються не у військовому відомстві, що було б цілком логічним, а в Міністерстві закордонних справ. Що й казати, саме дипломати намагаються робити добру міну при поганій грі військових.
Отже Україна хоче домогтися того, щоб ООН переглянула свою ініціативу замінити український миротворчий контингент у Лівані. Як зазначає керівник прес-служби МЗС Василь Філіпчук, для перегляду рішення ООН буде зроблено все можливе.
Справа в тому, що пропозиція ООН вивести українських миротворців є лише початком процедури, а далі ця пропозиція повинна пройти узгодження на кількох рівнях. Саме тому в України є час. Адже зрозуміло, що випадок у Лівані може неабияк зашкодити українській миротворчій місії взагалі. Не дивно, що рішення про направлення українських миротворців у зону Голанських висот на ізраїльсько-сирійському кордоні останнім часом затягнулося. І хоча в МЗС i запевняють, що рішення перебуває на стадії розгляду й результату його можна очікувати найближчим часом, зрозуміло, що причини затягування «голанської експедиції» полягають в іншому.
Дозволимо собі поставити під сумнів те, що «ліванський бруд» на формі наших миротворців таки вдасться відмити. Адже це вже не перший випадок, i на початку року світ дізнався про валютні махінації наших миротворців в Іраку, яких СБУ затримало в Миколаївському аеропорту з понад 300 тисячами доларів США в кишенях, коробках i пакунках.
Натомість в Міноборони про корупційну складову українських миротворчих місій воліють не говорити, а навпаки, планують нові «походи». Позавчора міністр оборони Анатолій Гриценко під час зустрічі з представниками моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) пані Джозет Дюр'є та паном Андре Кваккестадом вкотре згадав про Придністров'я, повідомляє Управління прес-служби військового відомства.
Звісно, можливість нашої миротворчої присутності в цьому неспокійному регіоні «по сусідству» не є ініціативою міністра. Про це вперше декілька місяців тому заявив Президент Віктор Ющенко, та й сама влада Придністров'я тільки «за». Тож не дивно, що після тривалого вивчення ситуації пані Джозет Дюр'є також вважає, що «сьогодні Україна є одним з найважливіших важелів впливу на ситуацію у Придністров'ї». I у відповідь почула від пана Гриценка: «Ми завжди готові брати активну участь у забезпеченні стабільності в Європі та спільними зусиллями підтримувати мир і безпеку». Про Близькій Схід, а тим більше «миротворчу» корупцію, звісно ж, ні слова.
Але до Придністров'я український миротворець увійде лише після остаточного узгодження з усіма сторонами конфлікту та за умови прийняття схвального рішення Президентом та Верховною Радою.