Президент США Джордж Буш оголосив позавчора дводенний національний траур у зв'язку з трагедією, якою обернулося проходження південними штатами США урагану «Катріна». За кілька годин до цього міністр охорони здоров'я та соціальної політики США Майкл Левітт повідомив, що рахунок смертельних жертв урагану «йде на тисячі». Американських ЗМІ пишуть про десять тисяч осіб.
Але точну цифру, можливо, не вдасться встановити ніколи, а приблизну — ще не скоро. Лише вчора почалося збирання розпухлих трупів, які плавають затопленими вулицями Нового Орлеана при 40-градусній спеці. Лише вчора, через тиждень після атаки стихії, почався системний облік жертв. Досi всі зусилля рятувальних загонів, поліції та війська були спрямовані на припинення тотального хаосу в місті та евакуацію решти його мешканців. У неділю евакуацію було завершено, і Новий Орлеан перетворився, як пише американська преса, на місто-привид, яким ще блукають, немов дикі щури, залишки озброєних банд мародерів. Позавчора військові під час сутички на одному з міських мостів застрелили п'ятьох грабіжників.
Представники вищої влади виявилися ще безпораднішими перед результатами атаки стихії, ніж після терористичних замахів 11 вересня 2001 року. Президент Буш лише після довгих вагань перервав відпустку і цього тижня вже вдруге має відвідати зону лиха. Держсекретар Кондоліза Райс наступного вечора після трагедії вибралася в Нью-Йорк на веселий мюзикл. Тепер вона терміново демонструє активність і відвідує штат Алабама, що поблизу зони лиха. Міністр оборони Дональд Рамсфелд також відважився побувати в аеропорту Нового Орлеана та потиснути руки рятівникам. Прості люди розлючені і розчаровані млявістю центральної влади. Мешканцi передмістя Нового Орлеана заявляють кореспонденту «Рейтера»: «Ми полишені на поталу власною країною. Це не «Катріна» спричинила смертельні жертви, це бюрократія здійснила вбивство».
Білий дім нарешті усвідомив, що за таких обставин не до пихи, тому звернувся за допомогою до Європейського Союзу та НАТО. США просять надати в першу чергу аптечки для першої медичної допомоги, ковдри, цистерни для питної води та харчі для сотень тисяч позбавлених даху над головою людей. Хоча тисячі з них розселили навіть на трьох розкішних океанських лайнерах, орендованих на півроку біля узбережжя штатів Техас і Алабама, але умови життя нещасних далеко не люксові. Комісар ЄС із захисту навколишнього середовища Ставрос Дімас уже заявив про готовність Брюсселя надати допомогу потерпілим штатам США. Речниця ООН Марія Окабе заявила, що підрозділи ООН iз надання гуманітарної допомоги готові доставити до США резервуари для питної води, пігулки для її очищення, висококалорійні сухарі, генератори електричного струму, намети та фахівців.
Керівник іракського відділення терористичної організації «Аль-Каїда» Абу Мусаб Заркаві висловив глибоке задоволення з приводу руйнації, яку завдала «Катріна». «Ще вчора Америка атакувала, вбивала і морила голодом усіх, кого хотіла. А сьогодні сама жебрає нафту та харчі. Америку дістав удар Божий. Прокляття пригноблених були почуті», — цитує його слова «Франс пресс». В самій Америці також не бракує бажаючих пояснити лихо карою Божою. «Фото з теренів катастрофи після проходження урагану на півдні США нагадують картини з «третього світу»: повінь у Бангладеш чи громадянську війну в Судані. Супердержава? Це вже в минулому. Якщо, звичайно, це поняття не стосується кількості ядерних ракет, лауреатів Нобелівської премії та мільярдерів, то від початку тижня США стали «розвінчаною» супердержавою, колосом на глиняних ногах», — написав німецький тижневик «Більд ам Зонтаг».