На четвергову розмову з Президентом Віктором Ющенком щодо ситуації на Нікопольському феросплавному заводі, яку прес-служба глави держави подала зі згадкою про «різку критику», Юлія Тимошенко відреагувала спокійно. Оповідаючи на вчорашній прес-конференції про бесіду з Президентом, вона сказала, що головною темою розмови стала підготовка бюджету-2006. Тобто зовсім не скандальні події на НФЗ. А ще Юлія Володимирівна зазначила, що повністю підтримує Президента у тому, що вирішувати всі ре- і приватизаційні проблеми з НЗФ треба винятково в правовому полі. А уряд, на переконання Тимошенко, діє саме в цих рамках. «Є рішення Вищого господарського суду, яке вступило в законну силу, і цим рішенням НФЗ, який був украдений Кучмою і його зятем Пінчуком, повернутий державі, — пояснила пані Прем'єр. — Друге: існує ухвала Київського апеляційного суду, яка теж набула чинності, де визначається, хто є реєстратором акцій НФЗ. Суд ухвалив, що, відповідно до матеріалів справи, реєстратором та зберігачем пакета акцій є «Славутич-реєстратор». Юлія Володимирівна пояснила, що тут «усе коротко і зрозуміло». Тобто НФЗ вибито з рук Кучминого зятя.
«Саме тому уряд не міг не виконати рішення суду, — продовжила Тимошенко. — І НФЗ мусив бути повернутий державі. І, не зважаючи на стогони і соплі зятя Кучми Пінчука, Нікопольський феросплавний буде повернуто державі». Додамо, що хоча рішення судів уже вступили в дію, держава ще не отримала на свій баланс акції НФЗ. Зате під егідою Юлії Володимирівни на заводі вже з'явився новий менеджмент. Надмірна поспішність і стала однією з підстав для критики Тимошенко Президентом Ющенком. Хоча погляд на загальну картину щодо попередньої приватизації НФЗ і в Президента, і в Прем'єра однаковісінький.
Загалом, оповідаючи про скандал iз НФЗ, Юлія Тимошенко виглядала стурбованою та постійно скаржилася на те, що в Пінчука є високий лобіст. «Думаю, що ніколи в житті держави, де сильна влада, де влада правова, де у Пінчука немає сильного даху, він ніколи б не дозволив собі зробити такі речі, які робив учора (у четвер на мітингу. — Авт.). Я думаю, що він почуває себе в Україні абсолютно впевнено, якщо може дозволити собі бігати по площі з мобільним телефоном і «транслювати» новини з вищих коридорів влади».
За такої непростої ситуації повернення НФЗ у державну власність стає тестом для України, вважає «залізна леді» української політики. «Ми будемо дивитися, з якого боку — які політики, — продовжила пані Юлія цю думку, — Вони, безумовно, можуть маскуватися красивими реверансними фразами, можуть бити себе в груди, але НФЗ — це тест, лакмусовий папір, який визначить, хто з народом України, а хто перебуває в корумпованих зв'язках iз Кучмою та його зятем, і хто хоче зберегти їхню власність або хоче в тіні її поділити між собою».
А ситуація (принаймні для Юлі) — справді серйозна. Напевне, отой самий невідомий лобіст Пінчука в коридорах нинішньої влади (та й, мабуть, не тільки він) є сильною перешкодою для Тимошенко, якщо вона скаржиться на те, що переживає зараз чи не найскладніші часи. «Буде неправдою, якщо скажу, що мені дуже просто, — потягло на відвертості пані Прем'єр-міністра. — Я думаю, що мені надзвичайно складно. Думаю, так складно мені ще ніколи не було, навіть коли я працювала віце-прем'єр-міністром в уряді Віктора Ющенка». Пізніше вона додала, що уряд багато чого може, але «дуже шкода, що до 90 відсотків часу доводиться витрачати на непродуктивну боротьбу».
Юлія Тимошенко спрогнозувала, що від нової приватизації НФЗ держава може отримати 1 мільярд доларів. Вона також спростувала заяви про те, що хоче відібрати в Пінчука завод, аби передати його групі «Приват». «Для уряду абсолютно байдуже: Пінчук, «Приватбанк», «Рошен» чи інші структури, — зазначила Тимошенко. — Для нас усі підприємства однакові... Шановні друзі, у мене є тільки одна мета: зробити так, щоб суспільство відчуло, що в державі народжується якась справедливість».