Розпочинається політичний сезон — стартували бюджетні перегони. Президент провів нараду з вироблення основних параметрів макроекономічної та бюджетної політики на 2006 рік. Зрозуміло, що глава держави занепокоєний, як цей документ пройде «чистилище» парламенту. За словами Віктора Ющенка, потрібен такий проект бюджету, який «піде у Верховну Раду детально обговорений та підготовлений і базуватиметься на реформах освіти, медицини, житлово-комунального господарства та інших галузей». Під час наради свої міркування щодо формування основного фінансового документа 2006 року висловили Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, секретар РНБО Петро Порошенко, міністр фінансів Віктор Пинзеник, міністр економіки Сергій Терьохін, голова НБУ Володимир Стельмах, голова Фонду держмайна Валентина Семенюк, провідні економісти. Глава держави наголосив на необхідності провести «чіткий та жорсткий» моніторинг економічного розвитку країни. Вимоги до проекту бюджету Президент висунув надзвичайно високі: цей документ має передбачати «ясну філософію» економічного зростання в 2006 році, відображати «реальний захист інтересів людини і бізнесу» та забезпечити найкращі умови для надходження інвестицій. Президент також вважає, що слід ефективно використовувати приватизаційні можливості цього і наступного років.
Під час наради Прем'єр-міністр доповіла Ющенку про хід виконання доручень Президента щодо проведення реформ у гуманітарній та економічній сферах, а також представила принципи формування бюджету на наступний рік. Ця робота проходить у непростих умовах. Міністерство економіки України понизило прогноз зростання обсягу промислового виробництва на 2005 рік із 12 до 6,5 відсотка. Утім найбільш гостра дискусія на владному олімпі стосується грошової політики. Нагадаємо, рада НБУ цього року очікує середньорічний курс у межах 5,10—5,15 гривні за долар, а за підсумками півріччя середній курс становив 5,19 гривні за долар. Сергій Терьохін вважає, що намагання НБУ втримати курс гривні від ревальвації може спровокувати інфляцію. Міністр висловив незадоволення тим, що НБУ відмовляється від змістовної участі в підготовці прогнозно-програмних документів і розглядає ці документи винятково як урядові. Можливо, тому виникла потреба продовжити дискусію з використанням відомчого сайту. «...При розробці макроекономічного прогнозу на 2006 рік Міністерство економіки тактично погодилося на усереднений курс 5,05 (до долара США), маючи на увазі, що з 2007 року курсова прив'язка гривні буде здійснюватися до євро за встановленими Євросоюзом правилами. Ми очікуємо лібералізації валютного регулювання при одночасному посиленні валютного контролю. Українська гривня має стати міжнародною резервною валютою», — зазначається у вчорашньому прес-релізі Мінекономіки.
«Щодо параметрів Державного бюджету України на 2006 рік необхідно прийняти ще кілька політичних рішень», — таку думку висловив Віктор Пинзеник позавчора в ефірі телеканалу УТ-1. Прогнозований на наступний рік показник інфляції, як повідомив міністр, становить 9,3 відсотка, а рівень доходів до бюджету наступного року має становити приблизно 21 мільярд гривень, із яких 14 мільярдів необхідно виділити на соціальні програми. Можливо, буде знижено ставки оподаткування. Нагадаємо, що наприкінці минулого тижня Президент уже обговорював цю тему з міністром фінансів і зауважив, що проект закону про бюджет-2006 побудовано «не на філософії політики росту та змін», він лише фіксує той стан економіки, який існує сьогодні.