Таке завдання поставило керівництво держави під час наради послів України. Для наочності проблеми після кількаденного засідання в приміщенні МЗС 70 керівників українських дипмісій вивезли на робочу екскурсію на ЧАЕС та в зону відчуження.
«Існує щільне коло взаємопов'язаних проблем, — розповів міністр надзвичайних ситуацій Давид Жванія. — Перша — це остаточне зняття з експлуатації ЧАЕС. Друга — будівництво безпечної системи «Укриття». Третя — добудова об'єктів на території ЧАЕС, а саме сховища для відпрацьованого ядерного палива та заводу з переробки рідких радіоактивних відходів». Найнагальнішою проблемою, як усім відомо, є будівництво другого «саркофага» — «Укриття». Як повідомили «УМ» у прес-службі МінНС, п. Жванія оцінив цей проект у 1, 09 млрд. євро. Кошти мусить виділити Європейський банк реконструкції та розвитку, і роботи з будівництва «Укриття» слід почати вже у грудні, переконаний міністр. На інші чорнобильськi «теми» грошей катма.
Отож допомогти у збиранні коштів мусять і дипломати. Чорнобиль — це не лише біда України, а й усього світу. Міністр закордонних справ Борис Тарасюк доручив своїм підлеглим ознайомити світову громадськість зі станом справ на ЧАЕС та у Чорнобильській зоні. Тим більше нагода є — «ювілейна» — наступного року виповнюється 20-річчя вибуху на ЧАЕС. Уряд готує Національну доповідь з цього приводу, і МЗС доручило послам ознайомити з її постулатами керівництво країн, у яких вони акредитовані.