Учора Юлія Тимошенко звернула увагу на освіту — і прийшла на колегію Міносвіти та науки. Звичайно, Юлії Володимирівні не звикати демонструвати вельмишанованому чоловічому товариству, як треба працювати, як приймати рішення і швидко на них реагувати.
За словами Прем'єра, хоча значного прориву у цій царині за рахунок збільшення видатків з обласних бюджетів на 4,5 млн. гривень зробити не вдалося, цьогоріч є все-таки покращення. Приміром, на 17% зросла заробітна плата директора школи, на 18% — учителя вищої категорії, на 15% — учителя І категорії і на 14% — педагога ІІ категорії. Юлія Тимошенко пообіцяла: «Уряд прослідкує, щоб відсоток зростання в середньому складав 57%, якщо ж ці показники будуть меншими, держава знайде спосіб як дофінансувати нашу освіту».
Гостру проблему житла вчителям, з яких 22 тисячі стоять на постійному квартирному обліку, керівник уряду пропонує вирішувати довгостроковими кредитами, з яких половина компенсуватиметься за рахунок державного бюджету. А також шляхом зниження тарифів на житло освітянам.
Нині Юлію Володимирівну, як і освітян, турбує потреба в інформатизації наших шкіл, адже світові школи вже давно відійшли від дошки та крейди, якi для України залишаються звичайною практикою. Однак Прем'єр-міністр відзначили, що на інформатизацію шкіл України необхідно 12 млн. грн., тодi як сьогодні на всю галузь з держбюджету виділено близько 14 мільйонів. Утім відповідь сама пані Прем'єр знайшла швидко: «Гроші начерпати можна із двох джерел — по-перше, це прозорий продаж землі негосподарського призначення, від котрого сьогодні, на жаль, місцеві бюджети не одержують належних прибутків, по-друге, — чесний продаж наших стратегічних об'єктів — це і «Криворіжсталь», за яку держава 24 жовтня планує одержати, як мінімум, 15 мільярдів гривень, це і Нікопольський феросплавний завод, вартість котрого, щонайменше, — 5 мільярдів гривень».
Під час селекторної наради Юлію Володимирівну схвилювала ситуація з гарячим харчуванням для дітей 1—4-х класів, що склалася у Запорізькій області та Криму. Тут відсоток охоплених харчуванням дітей не перевищує 10%. Окрім того, регіони скаржилися на проблему підвозу дитини до школи. Іванофранківці, наприклад, пропонують зробити шкільний автобус пасажирським, для того щоб він був самоокупним, адже при таких цінах на пальне шкільний автобус перетворюється на «зашморг на шиї місцевого бюджету». Житомирці вийшли з пропозицією переглянути на державному рівні проблему вступу до вищих навчальних закладів дітей пільгових категорій, котрі, на жаль, витісняють обдаровану молодь.
Натомість Юлія Тимошенко пообіцяла, що всі пропозиції будуть враховані, й наказала службовцям «чути, що говорять регіони».